Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Momenty były. Czuwaj jednak lepszy od MKS-u!

Wynik meczu w Przemyślu nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Wynik meczu w Przemyślu nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. fot. Tomasz Gustaw

Za seniora mi MKS-u kolejne nieudane zawody. Osłabieni brakiem Michała Bernasia, Krzysztofa Książka, Piotra Madeły, Kamila Młodzieniaka, Roberta Pawelca i Grzegorza Cieślaka wielunianie walczyli wprawdzie na trudnym terenie w Przemyślu jak tylko mogli, lecz ostatecznie przegrali z faworyzowanym Czuwajem 32:39.

Spotkanie MKS-u z Czuwajem mogło się podobać. Obie ekipy grały szybko i skutecznie, a dodatkowo nie brakowało w nim widowiskowych parad bramkarzy. Minimalną inicjatywę od początku mieli gospodarze. To oni wygrywali przez niemal cały czas różnicą 1-2 bramek, aczkolwiek kilka razy udawało się emkaesiakom doganiać rywali i doprowadzać do remisu. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak w stu procentach do graczy z Przemyśla. Od stanu 16:15 w 28. minucie rzucili oni dwie bramki, nie tracąc żadnej i w efekcie prowadzili do przerwy 18:15. Początek drugiej odsłony to ostra wymiana ciosów z obu stron. W drużynie gości nacierali przede wszystkim Paweł Dutkiewicz z Jarosławem Cepielikiem, a wśród przeciwników wyróżniali się zwłaszcza Hubert Obydź i Tomasz Kulka. Taki stan rzeczy trwał do 45. minuty. Później nastąpił zwrot, który przesądził o losach spotkania. Przez 9 minut podopieczni Tomasza Derbisa nie potrafili bowiem ani razu trafić do siatki, a oponenci w tym samym czasie popisali się aż 6 trafieniami. To spowodowało, że na tablicy wyników zrobiło się 34:26 i stało się jasne, że o zwycięstwo będzie MKS-owi niezwykle ciężko. W ostatnich minutach nie zabrakło co prawda ambitnej walki, ale szans na dogonienie Czuwaju niestety nie było żadnych i mecz zakończył się pewna wygraną gospodarzy 39:32. co ciekawe, końcowy rezultat ustalił rzutem przez cale boisko Patryk Kolanek, zdobywając tym samym swoja pierwszą bramkę w karierze.

SRS Czuwaj Przemyśl - MKS Wieluń 39:32 (18:15)

Czuwaj: Adrian Szczepaniec, Piotr Kijanka, Paweł Sar - Kacper Król 1 (0/1), Kamil Lew, Paweł Puszkarski 4, Tomasz Biernat 3, Paweł Kubik, Konrad Bajwoluk 4, Mateusz Nowak 2, Mateusz Kroczek 4, Hubert Obydź 9, Tomasz Kulka 8 (2/2), Maciej Kubisztal 4 (0/1).

Trenerzy: Przemysław Korobczak, Piotr Kroczek.

MKS: Patryk Kolanek 1, Andrzej Waloch - Krzysztof Węcek 2, Szymon Famulski 1, Bartłomiej Helman 5 (3/4), Łukasz Piwnicki 2, Jarosław Cepielik 6 (2/3), Konrad Krzaczyński 2, Oskar Klimas 2, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 9 (5/6), Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski.

Trener: Tomasz Derbis.

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 6:6, 15' 9:9, 20' 12:11, 25' 15:13, 30' 18:15, 35' 23:20, 40' 26:23, 45' 29:26, 50' 32:26, 55' 36:28, 60' 39:32.

Kary: Czuwaj - 6 minut (Nowak, Obydź, Kubisztal), MKS - 4 minuty (Helman, Famulski).