«
»

MKS bez przełamania. Smutne pożegnanie z kibicami!

Tak złej passy (6 porażek w 7 ostatnich meczach) zawodnicy MKS-u nie mieli jeszcze nigdy w historii. Tak złej passy (6 porażek w 7 ostatnich meczach) zawodnicy MKS-u nie mieli jeszcze nigdy w historii. fot. Sławomir Konieczko

Czwartej z rzędu porażki na własnym parkiecie doznali w minioną sobotę seniorzy MKS-u. Lepsza od wielunian okazała się tym razem w hali WOSiR Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

Kilka miesięcy temu MKS pokonał na wyjeździe Olimpię 35:28 i było wiadomo, że przyjedzie ona do Wielunia żądna rewanżu za tamtą porażkę. Jak się okazało, goście błyskawicznie przeszli do czynów, bo od początku sobotniego meczu dyktowali warunki gry. Świetnie w ich zespole prezentowali się zwłaszcza strzelec 10 goli Sergiusz Zagała oraz bramkarz Artur Kot, który swoimi skutecznymi interwencjami dawał swojej ekipie drugi oddech w trudnych momentach. Po 5 minutach emkaesiacy prowadzili co prawda 3:2, lecz następnie przyszła seria 5 trafień z rzędu rywali, która ustawiła całe spotkanie. Choć gospodarze próbowali odrobić straty (w 20. minucie doszli Olimpię na 2 bramki), to zbyt duża ilość błędów w ataku pozycyjnym sprawiała, że było to niemożliwe. Gracze z Piekar praktycznie każdy niecelny rzut wielunian zamieniali za to na bramkę z kontrataku. W efekcie wygrywali do przerwy 16:11, a po zmianie stron ich przewaga urosła nawet do 8 trafień (22:14 w 39. minucie). Emkaesiacy, tak jak w niedawnym meczu z KSSPR-em Końskie, w końcu się obudzili, lecz było już za późno, by odwrócić losy meczu. W szalonej i emocjonującej końcówce udało się tylko zmniejszyć stratę do przeciwnika do 3 goli (27:30 w 57. minucie), gdyż ten w porę uspokoił nerwy i ostatecznie zwyciężył 33:28.

MKS Wieluń - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 28:33 (11:16)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch 1 - Krzysztof Węcek, Krzysztof Książek 4, Szymon Famulski 3, Bartłomiej Helman 2 (2/3), Łukasz Piwnicki 1, Jarosław Cepielik 3 (1/1), Robert Pawelec, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 2 (2/2), Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski 2.

Olimpia: Artur Kot, Paweł Zemelka, Mateusz Zięba - Arkadiusz Miszka 2 (1/1), Mateusz Czapla, Maciej Chromy 3, Bartosz Jaksik 1, Mateusz Cieślik 1, Sergiusz Zagała 10, Dawid Ludyga 1, Patryk Miłek 3, Arkadiusz Kowalki 7, Łukasz Płonka 5.

Trener: Sławomir Szenkel.

Przebieg meczu: 5' 3:2, 10' 3:6, 15' 4:9, 20' 8:11, 25' 8:13, 30' 11:16, 35' 12:19, 40' 15:22, 45' 18:24, 50' 22:28, 55' 24:30, 60' 28:33.

Kary: MKS - 6 minut (Węcek, Famulski, Klimas), Olimpia - 6 minut (Chromy x 2, Cieślik).