»

Nieudany turniej MKS-u z okazji 30-lecia klubu!

• Napisane przez  Jacek Piwnicki
Nieudany turniej MKS-u z okazji 30-lecia klubu! Fot. Krzysztof Krawczyk

Ciekawy turniej piłki ręcznej rozegrano w sobotę (31 sierpnia) w hali WOSiR. W towarzyskich zawodach z okazji 30-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego rywalizowały trzy drużyny ? każda występująca na co dzień w innej klasie rozgrywkowej.

W pierwszym spotkaniu gospodarze ? 2-ligowy miejscowy MKS, po fatalnej 1 połowie ulegli piątej drużynie 1 ligi ? MKS-owi Kalisz 23:38. Sprawa zwycięstwa gości rozstrzygnięta była już po pierwszych 30 minutach, po których goście objęli prowadzenie 22:9. Po przerwie gra się wyrównała, ale wygrana kaliszan do końca nie była zagrożona.

Wychowanek Tomasza Derbisa nie rzucał słów na wiatr, gdyż w drugim meczu turnieju zespół z najstarszego miasta Polski nadspodziewanie pewnie pokonał ekstraklasowego Piotrkowianina 39:35 i wygrał cały turniej.

Natomiast zdziesiątkowani kontuzjami wielunianie jeszcze mniej mieli do powiedzenia w drugim meczu, w którym zostali rozgromieni przez ósmy zespół PGNiG Superligi - Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 26:58. Jedynym jasnym punktem w zespole gospodarzy był najmłodszy na boisku 16-letni Filip Ścigała.

Mimo dobrej dyspozycji Filipa szkoleniowiec wielunian nie mógł rzecz jasna tryskać humorem.