Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zła passa przerwana. MKS po raz trzeci w sezonie lepszy od Anilany!

W sobotnich derbach województwa łódzkiego nie zabrakło emocji. Lepszy po raz trzeci w sezonie okazał się w nich jednak MKS. W sobotnich derbach województwa łódzkiego nie zabrakło emocji. Lepszy po raz trzeci w sezonie okazał się w nich jednak MKS.

Po serii trzech porażek z rzędu MKS nareszcie zwyciężył w I lidze. W Łodzi rady nie dała mu łódzka Politechnika Anilana, która przegrała tym samym swój trzeci mecz z wieluńską drużyną w tym sezonie. Końcowy wynik derbów Łódzkiego to 31:28 dla emkaesiaków.

Jak można się było spodziewać, sobotni mecz był zacięty i emocjonujący. Lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy w 12. minucie wygrywali 7:3, lecz goście z Wielunia szybko się przebudzili i po kolejnych 12 minutach doprowadzili do wyrównania. Co więcej - mimo niewykorzystanego rzutu karnego - to właśnie ci drudzy zaczęli w końcówce pierwszej połowy nadawać ton wydarzeń na boisku  i po trzech trafieniach z rzędu prowadzili do przerwy 15:13. Początek drugiej odsłony, podobnie jak pierwsze minuty spotkania, był obiecujący w wykonaniu graczy Anilany. W 35. minucie udało im się doprowadzić do remisu i wydawało się, że wraz z upływem czasu gra będzie się toczyć bramka za bramkę. Wielunianie nie mieli jednak zamiaru toczyć nerwowej walki w ostatnich minutach i wzięli sprawy w swoje ręce zdecydowanie wcześniej. Okres między 35. a 42. minutą wygrali 6:1 i - jak się okazało - pozwoliło im kontrolować przebieg spotkania do samego końca. Duża w tym zasługa najskuteczniejszego na parkiecie Bartłomieja Helmana (wychowanek Anilany rzucił w sobotę 8 goli) oraz Radosława Majdy, który swoje 5 bramek zdobył w ostatnich 20 minutach gry. Łodzianie próbowali co prawda odmienić losy spotkania, lecz jedyne, na co ich było stać, to "zniwelowanie" strat do 3 trafień, bo właśnie 3-bramkowym zwycięstwem MKS-u - 31:28 - zakończyły się trzecie w tym sezonie derby województwa łódzkiego.

Politechnika Anilana Łódź - MKS Wieluń 28:31 (13:15)

Anilana: Kacper Antosik, Mateusz Oklejak - Mikołaj Misiak, Jakub Winiarski 1, Szymon Krajewski 5 (2/3), Damian Wawrzyniak 6, Patryk Bara, Marcin Matyjasik 5 (1/2), Kamil Katusza, Tomasz Wawrzyniak 4, Tomasz Wojciechowski 1, Daniel Strzebiecki 1, Adrian Kucharski 2, Przemysław Jankowski 2 (2/2), Bartosz Pawlak 1.

Trenerzy: Adam Jędraszczyk , Michał Matyjasik.

MKS: Patryk Kolanek, Grzegorz Cieślak - Krzysztof Węcek 2, Krzysztof Książek, Szymon Famulski 3, Bartłomiej Helman 8 (2/2), Jarosław Cepielik 2 (1/1), Robert Pawelec 1, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas 1, Krzysztof Dutkiewicz 3, Paweł Dutkiewicz 1 (1/2), Radosław Majda 5, Łukasz Królikowski.

Trener: Tomasz Derbis.

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 6:3, 15' 7:5, 20' 11:10, 25' 12:12, 30' 13:15, 35' 17:17, 40' 18:22, 45' 20:24, 50' 22:26, 55' 26:29, 60' 28:31.

Kary: Anilana - 8 minut (Wojciechowski, Strzebiecki, Kucharski, Jankowski), MKS - 12 minut (Książek, Krzaczyński, Madeła, K. Dutkiewicz x 3).