«
»

MKS przegrywa po raz trzeci z rzędu

ŚKPR udanie zrewanżował się MKS-owi za 8-bramkową porażkę u siebie. ŚKPR udanie zrewanżował się MKS-owi za 8-bramkową porażkę u siebie. fot. Krzysztof Krawczyk

Trzeciej kolejnej porażki  w I lidze doznali w minioną sobotę zawodnicy MKS-u. Po niezwykle wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu podopieczni Tomasza Derbisa przegrali w hali WOSiR z ŚKPR-em Świdnica 28:29.

Wielunianie rozpoczęli sobotni mecz od mocnego uderzenia. W 10. minucie wygrywali 5:2 i wydawało się, że - tak jak za dawnych czasów w II lidze - wraz z upływem czasu zaczną odjeżdżać rywalom. Ci nie mieli jednak zamiaru być chłopcami do bicia. Od stanu 3:6 w 6 minut doprowadzili do wyniku 9:7, co wyraźnie pokazało, że nie przyjechali do Wielunia na wycieczkę. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, lecz lekka inicjatywa była już po stronie gości, którzy w 24. minucie mieli na koncie aż o 3 trafienia więcej. Za kilkadziesiąt sekund mieliśmy co prawda remis, jednak na przerwę w lepszych nastrojach zeszli do szatni przyjezdni, prowadząc 16:15.

Początek drugiej odsłony należał do emkaesiaków, którzy po dwóch bramkach z rzędu powrócili na prowadzenie. Następnie do głosu doszli świdniczanie, lecz między 38. a 42. minutą podopieczni Tomasza Derbisa popisali się serią 4 kolejnych goli, w efekcie czego na tablicy wyników zrobiło się 22:20 dla nich. Jak się okazało, po tym zrywie dobra gra wielunian niestety się skończyła. ŚKPR -prowadzony przez najlepszego zawodnika meczu Przemysława Borszowskiego - następne 8 minut wygrał 5:1 i to znów wieluńscy szczypiorniści musieli gonić wynik.

Ku uciesze wieluńskiej publiczności w 52. minucie udało im się po raz kolejny w tym meczu wyrównać, ale za chwilę uparcie zaczęli trafiać w dobrze broniącego Tomasza Wasilewicza i w 58. minucie zespół Grzegorza Garbacza wygrywał 29:25. Strzelecką niemoc przerwał dopiero na kilkadziesiąt przed końcem Krzysztof Węcek, jednak to było już za późno, by odmienić losy spotkania i - mimo rozpaczliwej pogoni MKS-u - mecz zakończył się zwycięstwem gości 29:28.

MKS Wieluń - ŚKPR Świdnica 28:29 (15:16)

MKS: Patryk Kolanek, Grzegorz Cieślak - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 2, Krzysztof Książek 3 (0/1), Szymon Famulski 2, Bartłomiej Helman 5 (3/3), Łukasz Piwnicki 1, Jarosław Cepielik 5 (2/3), Robert Pawelec 1, Konrad Krzaczyński 3, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski 3.

ŚKPR: Adrian Prus, Dariusz Bajkiewicz, Tomasz Wasilewicz - Adam Chmiel 1, Przemysław Borszowski 8, Mateusz Piędziak, Konrad Cegłowski 1, Paweł Starosta, Mariusz Ladak, Sebastian Borowski 3, Olgierd Etel, Piotr Kijek 3, Władysław Makowiejew 2, Dariusz Kijek 1, Patryk Rogaczewski 5 (2/2), Patryk Dębowczyk 5.

Trener: Grzegorz Garbacz.

Przebieg meczu: 5' 1:1, 10' 5:2, 15' 7:6, 20' 9:11, 25' 12:14, 30' 15:16, 35' 17:18, 40' 20:20, 45' 22:22, 50' 24:25, 55' 25:27, 60' 28:29.

Kary: MKS - 8 minut (Bernaś, Madeła x 3), ŚKPR - 18 minut (Piędziak x 2, Cegłowski, Borowski, D. Kijek, Makowiejew, P. Kijek, Rogaczewski).

Czerwona kartka: Cegłowski (21. minuta).