«
»

MKS bliski zwycięstwa w Tarnowie. Wicelider tabeli minimalnie lepszy!

Jeszcze w 57. minucie MKS wygrywał w Tarnowie 32:31. Ostatecznie przegrał 33:35. Jeszcze w 57. minucie MKS wygrywał w Tarnowie 32:31. Ostatecznie przegrał 33:35. fot. Wojciech Biedroń (miastoiludzie.pl)

Drugiej porażki z rzędu doznali w miniony weekend seniorzy MKS-u. Po pełnym emocji i niezwykle zaciętym starciu w Tarnowie podopieczni Tomasza Derbisa ulegli wiceliderowi tabeli 33:35.

Wieluńscy szczypiorniści od pierwszego gwizdka toczyli z faworyzowanymi gospodarzami bardzo wyrównany bój. Początkowo na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, lecz im bliżej było przerwy, tym większa inicjatywa była po stronie tarnowian. Jeszcze w 23. minucie - po kolejnej bramce najskuteczniejszego tego dnia w MKS-ie Szymona Famulskiego - na tablicy wyników mieliśmy co prawda remis, ale po wykorzystanym rzucie karnym przez Michała Kubisztala na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony było 18:15 dla SPR-u, który ostatecznie prowadził w połowie spotkania 19:17. Przerwa nie zmieniła oblicza sobotniego meczu, ponieważ podobnie jak przed zmianą stron, oba zespoły grały praktycznie przez cały czas bramka za bramkę. Przełom nastąpił dopiero między 49. a 53. minutą. Wówczas przyjezdni popisali się serią 4 trafień z rzędu i po ponad pół godzinie gry powrócili na prowadzenie. Co więcej, przewaga wielunian wynosiła nawet 2 gole i wydawało się, że zdobycie twierdzy Tarnów jest na wyciągnięcie ręki. Jak się okazało, ekipa Ryszarda Tabora niestety na to nie pozwoliła.  Choć jeszcze w 57. minucie emkaesiacy byli o jedną bramkę lepsi, to rywale się nie poddali i po tym jak minutę przed końcową syreną trafili na 33:32, w ostatnich sekundach postawili "kropkę nad i" i finalnie po heroicznej walce zwyciężyli 35:33.

SPR PWSZ Tarnów - MKS Wieluń 35:33 (19:17)

SPR: Piotr Sądowicz, Filip Jastrząb, Dawid Ciochoń - Daniel Dutka 10 (2/2), Damian Misiewicz 4, Emilian Jewuła, Albert Sanek, Łukasz Nowak 5, Michał Kubisztal 7 (4/5), Jakub Kowalik 4, Kamil Drobiecki 1, Szymon Bielamowicz 1, Bartosz Niemiec 2, Krzysztof Mogielnicki 1.

Trener: Ryszard Tabor.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 1, Szymon Famulski 7, Bartłomiej Helman 6 (3/3), Jarosław Cepielik 5 (2/2), Robert Pawelec, Michał Bernaś 1, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 6 (2/2), Paweł Dutkiewicz 6 (2/2), Radosław Majda 1.

Przebieg meczu: 5' 1:2, 10' 5:4, 15' 7:8, 20' 11:11, 25' 15:14, 30' 19:17, 35' 22:20, 40' 24:22, 45' 27:24, 50' 29:27, 55' 30:31, 60' 35:33.

Kary: SPR - 8 minut (Misiewicz, Sanek, Kowalik, Mogielnicki), MKS - 6 minut (Madeła, Majda x 2).