Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zwycięska passa przerwana. KSZO lepsze od MKS-u!

Dwukrotny medalista MŚ Mariusz Jurasik pokazał w Wieluniu, że nie zapomniał jak się gra w piłkę ręczną. Dwukrotny medalista MŚ Mariusz Jurasik pokazał w Wieluniu, że nie zapomniał jak się gra w piłkę ręczną. fot. Krzysztof Krawczyk

Choć piąte zwycięstwo z rzędu było na wyciągnięcie ręki, ostatecznie ze zdobycia kompletu punktów w meczu 21. kolejki cieszyli się rywale MKS-u. KSZO prowadzone przez Mariusz Jurasika wygrało bowiem w hali WOSiR 31:30, ostatnią bramkę rzucając na 3 sekundy przed końcem spotkania.

Niedzielne starcie rozpoczęło się od widowiskowej wrzutki gości i bramki Krystiana Wędraka, na którą błyskawicznie odpowiedział Konrad Krzaczyński. Następnie inicjatywę przejęli gracze KSZO, którzy wraz z upływem kolejnych minut może nie zbudowali sobie jakiejś dużej przewagi, lecz do przerwy nie pozwolili MKS-owi ani razu wyjść na prowadzenie. Uciec od gospodarzy udało się dopiero tuż przed zmianą stron, co umożliwiły trafienia dwóch najbardziej doświadczonych zawodników, czyli Mariusza Jurasika i Grzegorza Sobuta. Dzięki nim ostrowczanie prowadzili na półmetku 13:11. Zaraz po wznowieniu gry przyjezdni wygrywali 15:12, jednak jak szybko powiększyli zaliczkę, tak  szybko stracili prowadzenie, gdyż po 4 bramkach z rzędu (dwóch Famulskiego i dwóch Helmana) wielunianie po raz pierwszy w tym meczu mieli o jedno trafienie więcej od przeciwników. Jak się okazało, to nie był koniec dobrej gry podopiecznych Tomasza Derbisa. Rozpędzeni wielunianie w 43. minucie byli lepsi od rywala o 4 trafiania i choć za 7 minut znów był remis, to wydawało, że gdy w 52. minucie zrobiło się 27:24 dla emkaesiaków, piątego zwycięstwa z rzędu nikt im już nie odbierze. Na ich nieszczęście, stało się niestety inaczej. W 59. minucie grający trener Mariusz Jurasik na spółkę z Grzegorzem Sobutem odzyskali prowadzenie dla swojej drużyny i mimo że w kolejnej akcji wyrównał Radosław Majda, to ostatni cios zadał drugi z wymienionych rozgrywających KSZO i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem tego zespołu.

MKS Wieluń - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:31 (11:13)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 3, Krzysztof Książek 3, Szymon Famulski 5, Bartłomiej Helman 7 (2/2), Łukasz Piwnicki, Jarosław Cepielk 3 (1/1), Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 3 (1/1), Piotr Madeła 2, Oskar Klimas, Radosław Majda 2, Łukasz Królikowski 2.

Trener: Tomasz Derbis.

KSZO: Michał Piątkowski, Karol Szewczyk - Kacper Grabowski 7 (2/2), Jakub Bulski 6, Damian Falasa 3, Bartosz Kogutowicz 1, Mariusz Jurasik 6, Krzysztof Bernacki, Kamil Kieloch, Filip Chmielewski 1, Grzegorz Sobut 1, Grzegorz Hubka, Krystian Wędrak 1 (0/1).

Trenerzy: Mariusz Jurasik, Tomasz Radowiecki.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 4:4, 15' 5:7, 20' 8:8, 25' 9:11, 30' 11:13, 35' 16:15, 40' 19:18, 45' 23:21, 50' 24:24, 55' 28:26, 60' 30:31.

Kary: MKS - 2 minuty (Książek), KSZO - 4 minuty (Falasa, Sobut).