«
»

Niespodzianki nie było. Zagłębie zdecydowanie lepsze od MKS-u!

Zagłębie nie dało w środę MKS-owi żadnych szans, w efekcie czego awansowało do 1/8 finału PP. Zagłębie nie dało w środę MKS-owi żadnych szans, w efekcie czego awansowało do 1/8 finału PP. Źródło: zrprp.pl

Drugie w historii pucharowe spotkanie MKS-u Wieluń z drużyną superligową niestety nie zakończyło się niespodzianką. Faworytem meczu 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski rozgrywanego w hali WOSiR było Zagłębie Lubin i z tej roli wywiązało się wzorowo, zwyciężając 40:27.

W poprzednim sezonie rywalem wielunian na tym samym etapie rozgrywek pucharowych było Wybrzeże Gdańsk i wówczas emkaesiacy potrafili przez kilkadziesiąt minut nawiązać z gdańszczanami wyrównaną walkę. Tym razem Zagłębie na to nie pozwoliło i to pomimo faktu, iż trener Bartłomiej Jaszka dał w tym spotkaniu odpocząć swoim trzem zawodnikom - Arkadiuszowi Moryto, Dawidowi Dawydzikowi i Pawłowi Dudkowskiemu, którzy na parkiet nie weszli nawet na chwilę. Świetnie zastąpili ich za to inni gracze, a wśród nich najlepiej zaprezentował się chyba prawy rozgrywający Anderson Da Silva Mollino, który zdobył w całym meczu 7 bramek. Jeśli chodzi o przebieg gry, to goście od początku dominowali na boisku. Po 5 minutach prowadzili 4:0 i wraz z biegiem czasu systematycznie powiększali swoją przewagę. Co prawda w 15. minucie podopieczni Tomasza Derbisa - osłabienie brakiem kontuzjowanego Pawła Dutkiewicza -  przegrywali tylko 7:11, lecz wysoka skuteczność, którą prezentował na prawym skrzydle Jarosław Cepielik (najskuteczniejszy zawodnik MKS-u) to było za mało, by myśleć o dogonieniu przeciwnika. Do przerwy miedziowi wygrywali 22:14 i przed drugą częścią starcia chyba nikt nie wierzył w to, że losy spotkania da się jeszcze odwrócić. Tym bardziej że resztkę nadziei lubinianie odebrali wieluńskim szczypiornistom tuż po zmianie stron, gdy w 35. minucie zrobiło się 26:14, a chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Konrad Krzaczyński. Kilkunastobramkowa przewaga ekipy z Lubina utrzymała się już do końcowego gwizdka i ostatecznie wyniosła 13 trafień. Wynik ten oznacza, że tegoroczna przygoda wielunian z Pucharem Polski dobiegła końca, a w kolejnej rundzie tych rozgrywek zobaczymy lubińskie Zagłębie.

MKS Wieluń - MKS Zagłębie Lubin 27:40 (14:22)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek (0/1), Krzysztof Książek 2 (1/2), Szymon Famulski 3, Bartłomiej Helman 4 (2/2), Jarosław Cepielik 6, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 4, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 1, Radosław Majda 3, Łukasz Królikowski 1.

Zagłębie: Patryk Małecki, Jakub Skrzyniarz - Michał Stankiewicz 2, Kristian Bondzior 6, Dawid Przysiek, Łukasz Kuźdeba 6 (1/1), Przemysław Mrozowicz 5, Krzysztof Pawlaczyk 5, Mikołaj Szymyślik 1, Jan Czuwara 4, Tomasz Pietruszko 4, Anderson Da Silva Mollino 7.

Trener: Bartłomiej Jaszka.

Przebieg meczu: 5' 1:4, 10' 4:8, 15' 7:11, 20' 8:15, 25' 11:18, 30' 14:22, 35' 14:26, 40' 17:29, 45' 19:32, 50' 23:34, 55' 24:37, 60' 27:40.

Kary: MKS - 6 minut (Węcek, Książek, Krzaczyński - czerwona kartka w 31'), Zagłębie - 10 minut (Mrozowicz, Pietruszko x 3, Da Silva Mollino).