«
»

Młodzicy wygrali w Tomaszowie i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A

Pierwszej drużynie młodzików MKS-u został do rozegrania jeszcze jeden mecz w grupie A. Pierwszej drużynie młodzików MKS-u został do rozegrania jeszcze jeden mecz w grupie A. fot. Krzysztof Krawczyk

Pierwsze miejsce w grupie A ligi wojewódzkiej zapewnił sobie w miniony weekend pierwszy zespół młodzików MKS-u. Podopieczni Hieronima Wolnego wygrali w Tomaszowie Mazowieckim z tamtejszą Victorią 28:24, odnosząc tym samym dziewiąte zwycięstwo w swoim dziewiątym spotkaniu w obecnym sezonie.

Niedzielne spotkanie było starciem lidera z wiceliderem Grupy A ligi wojewódzkiej młodzików. W pierwszym starciu obu drużyn w Wieluniu emkaesiacy zwyciężyli jednak pewnie 21:11 i wydawało się, że podobnie będzie w Tomaszowie Mazowieckim. Wskazywała na to również pierwsza połowa meczu. W niej wielunianie wygrywali od samego początku i mimo małego przestoju, w efekcie którego gospodarzy zbliżyli się do nich w 18. minucie na 2 trafienia, wygrywali do przerwy 19:11. W 32. minucie przewaga MKS-u wzrosła do 9 trafień, lecz gospodarze nie poddali się i do końca walczyli o korzystny rezultat. Kolejne 10 minut gracze Victorii wygrali 8:1 i zanosiło się na to, że uda im się dogonić rywala. Końcówka na całe szczęście należała już do zespołu Hieronima Wolnego, który ostatecznie zwyciężył 28:24, zapewniając sobie tym samym awans z pierwszego miejsca do grupy mistrzowskiej ligi wojewódzkiej.

UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki - MKS PMDKiS Wieluń I 24:28 (11:19)

MKS: Kacper Warzecha, Mateusz Gajda, Maciek Sztuka - Miłosz Wolny 8, Maksymilian Prażanowski, Michał Fryta, Szymon Kucharski 1, Patryk Piwnicki 5 (4/4), Miłosz Hanas 8, Miłosz Środa 1, Adam Naczyński, Franciszek Wierzbicki 1, Marceli Nawrocki 4 (2/2).

Trener: Hieronim Wolny.