«
»

Zwycięska seria MKS-u przerwana. Rok zaczynamy od porażki!

Zespół z Końskich nie pozwolił w sobotę na zbyt wiele wieluńskim zawodnikom. Zespół z Końskich nie pozwolił w sobotę na zbyt wiele wieluńskim zawodnikom. fot. Arek Góral (tkn24.pl)

Nie tak wyobrażali sobie początek roku szczypiorniści MKS-u Wieluń. W zaległym meczu 10. kolejki I ligi emkaesiacy chcieli zrównać się punktami z czołową trójką rozgrywek, a tymczasem przegrali w Końskich 25:29 i tym samym zakończyli trwającą od 11 listopada serię zwycięskich meczów na 6 kolejnych wygranych spotkaniach.

Choć przed startem sobotniego starcia obie ekipy dzieliło w tabeli aż 6 miejsc i 8 punktów, to na boisku różnicy tej nie było zupełnie widać. Co więcej, od samego początku wyglądało to tak, jakby to gospodarze byli czwarci w tabeli i walczyli o dogonienie prowadzącej trójki rozgrywek. Wynik otworzyli wprawdzie wielunianie, lecz konecczanie błyskawicznie odpowiedzieli 3 golami i - jak się okazało - wywalczonego prowadzenia nie dali sobie odebrać do końca meczu. W 14. minucie na tablicy wyników było już 8:3 dla KSSPR-u i mimo że w kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, a MKS miał nawet szansę zbliżyć się do rywala na 2 trafienia (kontry na 11:13 najpierw nie wykorzystał Krzysztof Węcek, a następnie nieskuteczna okazała się dobitka Szymona Famulskiego), to do przerwy zespół z Końskich prowadził pewnie 15:11. Po zmianie stron obraz gry zbytnio się nie zmienił. W zespole gospodarzy nadal świetnie między słupkami spisywał się wychowanek Pabiksu Pabianice Patryk Wnuk, a w ekipie gości nie było osoby, która zdołałaby natchnąć swoich kolegów do odwrócenia losów spotkania. To sprawiło, że konecka drużyna w przeciągu kilku minut powiększyła swoją przewagę (w 38. minucie było 21:12, a w 48. 26:18), a w końcówce - pomimo ambitnej walki przyjezdnych do ostatniego gwizdka - nie dała się dogonić i ostatecznie zwyciężyła 29:25.

KSSPR Końskie - MKS Wieluń 29:25 (15:11)

KSSPR: Patryk Wnuk - Michał Napierała, Dawid Jakubowski 1, Dawid Maleszak 4, Krzysztof Biernacki, Artur Rurarz 5, Patryk Mastalerz 6 (2/3), Krzysztof Słonicki 2, Tomasz Napierała 3 (2/2), Piotr Gasin, Sebastian Smołuch 8.

Trener: Robert Napierała.

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Krzysztof Węcek 1 (1/1), Krzysztof Książek 3 (0/1), Szymon Famulski 1, Bartłomiej Helman, Jarosław Cepielik 3, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński, Michał Bernaś 7, Piotr Madeła, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 4 (2/2), Radosław Majda 2, Łukasz Królikowski 3.

Przebieg meczu: 5' 3:1, 10' 5:3, 15' 8:4, 20' 12:7, 25' 14:10, 30' 15:11, 35' 18:12, 40' 21:14, 45' 23:17, 50' 26:20, 55' 29:22, 60' 29:25.

Kary: KSSPR - 10 minut (Jakubowski x 2, Maleszak, Mastalerz, Smołuch), MKS - 4 minuty (Helman, Królikowski).

Politechnika Anilana Łódź - KS Uniwersytet Radom 25:23
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Viret CMC Zawiercie 34:34 (4:3 w rzutach karnych)