«
»

Pewne zwycięstwo na zakończenie najlepszego roku w historii

Krzysztof Książek był najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w sobotnim meczu. Rzucił 8 goli. Krzysztof Książek był najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w sobotnim meczu. Rzucił 8 goli. fot. Krzysztof Krawczyk

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak w skrócie można opisać ostatni w 2017 rok mecz MKS-u. Wielunianie byli faworytem spotkania z MTS-em Chrzanów i z tej roli wywiązali się najlepiej jak potrafili, pewnie zdobywając ósmy w tym sezonie komplet punktów.

Choć emkaesiacy prowadzili w starciu z MTS-em praktycznie od samego początku, to goście również mieli swojego momenty, popisując się efektownymi zagraniami. Pochwalić trzeba zwłaszcza Dawida Skoczylasa (autora 10 trafień) oraz 19-letniego Jakuba Bogacza, który prowadził grę chrzanowian w sobotnim meczu. Na kroczący w ostatnich tygodniach od zwycięstwa do zwycięstwa MKS było to jednak zdecydowanie za mało. Podopieczni Tomasza Derbisa błyskawicznie zdobyli bowiem kilkubramkową przewagę, którą utrzymali do końcowego gwizdka. W 6. minucie było 4:0, w 18. - 13:6, a do przerwy wielunianie wygrywali aż 20:12. W drugiej połowie w poczynania gospodarzy wdarło się trochę rozluźnienia, ale nie można powiedzieć, żeby wynik był w jakimś momencie mocno zagrożony. W 43. minucie przyjezdni zbliżyli się co prawda do zespołu Tomasza Derbisa na 3 trafienia -23:20, lecz odpowiedź jego podopiecznych była natychmiastowa, bo dwie minuty później było już 26:20 po dwóch golach Bartłomieja Helmana i jednym Konrada Krzaczyńskiego. W końcówce większych zwrotów akcji już nie mieliśmy, w efekcie czego mecz zakończył się pewnym zwycięstwem MKS-u 34:27. MVP spotkania wybrano natomiast Bartłomieja Helmana, który 6-krotnie wpisywał się w sobotę na listę strzelców, a kolejny komplet punktów sprawił, że emkaesiacy umocnili się na czwartej pozycji w tabeli i zbliżyli się do prowadzącej trójki na 3 oczka.

MKS Wieluń - MTS Chrzanów 34:27 (20:12)

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 2 (1/2), Krzysztof Książek 8 (3/3), Bartłomiej Helman 6, Jarosław Cepielik 1, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 4, Michał Bernaś 5, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz 3 (1/2), Radosław Majda 4, Łukasz Królikowski 1.

MTS: Konrad Gil, Marcin Górkowski, Michał Wiatr - Kacper Węgrzyn 1, Patryk Madeja 2, Patryk Rola 4 (3/3), Przemysław Wierzbic, Dawid Skoczylas 10, Michał Olszewik, Jan Orlicki 2, Jakub Bogacz 4, Paweł Stroński 2, Jakub Romian 2.

Trenerzy: Adam Piekarczyk, Rafał Bugajski.

Przebieg meczu: 5' 2:0, 10' 8:3, 15' 11:5, 20' 13:10, 25' 17:10, 30' 20:12, 35' 21:16, 40' 23:17, 45' 26:20, 50' 28:22, 55' 31:26, 60' 34:27.

Kary: MKS - 6 minut (Węcek, Cepielik, K. Dutkiewicz), MTS - 8 minut (Wierzbic, Olszewik, Stroński, Romian).