«
»

Derby Łódzkiego dla MKS-u!

Po zwycięstwie nad Anilaną w PP, MKS poszedł za ciosem i po raz drugi pokonał swoich rywali z Łodzi. Po zwycięstwie nad Anilaną w PP, MKS poszedł za ciosem i po raz drugi pokonał swoich rywali z Łodzi. fot. Mateusz Kaźmierczak

Po pewnym zwycięstwie nad Anilaną Łódź w Pucharze Polski (34:26) szczypiorniści MKS-u poszli za ciosem i pokonali tego samego rywala w derbach województwa łódzkiego w ramach rozgrywek pierwszoligowych. Choć wynik końcowy sobotniego meczu (30:23) był bardzo podobny do wtorkowego starcia, rewanż miał zupełnie inny przebieg...

Po wysokiej wygranej w Pucharze Polski wielunianie byli faworytem do zdobycia kompletu punktów w lidze. Dużo mówiło się oczywiście o tym, że obie ekipy nie pokazały w pucharowym spotkaniu swojego całego potencjału, lecz niewiele było osób, które przewidywały zwycięstwo łodzian w sobotnim rewanżu. Jak się okazało, spotkanie to było jednak zupełnie inne. Goście postawili w nim emkaesiakom o wiele cięższe warunki i choć ci drudzy prowadzili niemal przez całą pierwszą połowę różnicą 2-3 bramek, to tuż przed przerwą dali się dogonić przeciwnikom i na półmetku meczu był remis 13:13.

Po zmianie stron podrażniony MKS wziął się w końcu do roboty i po serii 4 trafień z rzędu wyszedł w 38. minucie na 4-bramkowe prowadzenie - 18:14. Anilana próbowała walczyć, ale im dłużej trwało spotkanie, tym większą kontrolę na boisku mieli wielunianie. Tak jak kilka dni wcześniej, katem łodzian po raz kolejny okazał się Andrzej Waloch, który w drugiej połowie zastąpił między słupkami - również nieźle dysponowanego - Patryka Kolanka. W ataku bardzo dobre zawody rozgrywał z kolei Krzysztof Węcek i to wystarczyło do tego, by korzystny rezultat spokojnie dowieźć do końca.

Jeszcze w 52. minucie było co prawda tylko 26:22 dla zespołu Tomasza Derbisa, ale dobra końcówka w wykonaniu jego podopiecznych sprawiła, że mecz zakończył się zdecydowanie bardziej okazałym 7-bramkowym zwycięstwem 30:23, które pozwoliło wieluńskiej ekipie awansować w tabeli na 8. miejsce.

MKS Wieluń - Politechnika Anilana Łódź 30:23 (13:13)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Kamil Młodzieniak 2, Krzysztof Węcek 7 (3/3), Krzysztof Książek 4 (2/4), Bartłomiej Helman 3, Łukasz Piwnicki, Jarosław Cepielik 2, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński, Michał Bernaś 5, Piotr Madeła, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 5 (3/4), Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski.

Anilana: Kacper Antosik, Mateusz Oklejak - Mikołaj Misiak, Jakub Winiarski, Szymon Krajewski 2, Damian Wawrzyniak 4 (0/1), Jan Stolarski, Kamil Katusza, Daniel Strzebiecki 2, Adrian Kucharski, Bartosz Pawlak 6, Sergiusz Przybylski 5 (4/6), Kamil Witkowski 4 (0/1).

Trenerzy: Adam Jędraszczyk, Michał Matyjasik.

Przebieg meczu: 5' 0:1, 10' 2:2, 15' 6:4, 20' 8:6, 25' 11:9, 30' 13:13, 35' 17:14, 40' 18:16, 45' 22:18, 50' 24:21, 55' 27:22, 60' 30:23.

Kary: MKS - 8 minut (Pawelec, Krzaczyński, Bernaś, Królikowski), Anilana - 4 minuty (Misiak, Strzebiecki).