Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół juniorów MKS-u w końcu zwycięski!

Dawid Skorupa (nr 10) był obok Maćka Kuźbińskiego najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w meczu z Victorią. Dawid Skorupa (nr 10) był obok Maćka Kuźbińskiego najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w meczu z Victorią. fot. Krzysztof Krawczyk

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli w niedzielę juniorzy MKS-u Wieluń. Po dwóch porażkach z zespołami łódzkiej Anilany podopieczni Hieronima Wolnego pokonali w hali WOSiR Victorię Tomaszów Mazowiecki. Swoje spotkania rozegrała też w weekend drużyna chłopców prowadzona przez Maję Zienkiewiecz. W pierwszym w tym roku turnieju w Piotrkowie nie udało jej się jednak zdobyć ani jednego oczka.

Zdobycie pierwszego w tym sezonie kompletu punktów nie przyszło wieluńskim juniorom łatwo. Choć emkaesiacy prowadzili w Wieluniu z Victorią praktycznie przez cały mecz, to niewiele brakło, by to rywale wrócili do domu ze zwycięstwem na koncie. Po serii 4 trafień z rzędu tomaszowianie wyszli bowiem w 52. minucie na prowadzenie 23:21, a 57. minucie wygrywali 24:23 i zanosiło się na to, że trzecie tegoroczne spotkanie wielunian zakończy się ich trzecią porażką. Na całe szczęście zawodnicy Hieronima Wolnego nie dopuścili do tego. W końcówce zachowali więcej zimnej krwi od gości i ostatecznie zwyciężyli z ekipą z Tomaszowa 26:25, inkasując tym samym swoje pierwsze oczka w tym sezonie.

W zdecydowanie gorszych nastrojach wrócili za to w niedzielę z Piotrkowa chłopcy z rocznika 2005, prowadzeni przez Maję Zienkiewicz. W inaugurującym sezon turnieju młodzi wieluńscy szczypiorniści doznali trzech wysokich porażek - 11:27 z Piotrkowianinem III, 6:17 z Anilaną I i 9:15 z Tropsem Poddębice. Najbliżej zdobycia punktów emkaesiacy byli w ostatnim starciu. Do przerwy remisowali z zespołem z Poddębic 8:8, lecz zdecydowanie słabsza postawa po przerwie spowodowała, że także w tym spotkaniu rywale wygrali różnicą kilku bramek.

Liga wojewódzka juniorów:

MKS Wieluń - UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki 26:25 (14:11)

MKS: Dominik Madziara, Olgierd Troczka - Jakub Koszuk, Paweł Machelski, Jędrzej Kurzawa 5(0/1), Dawid Skorupa 8 (2/2), Maciej Kuźbiński 8, Błażej Golański 1, Michał Pogórniak 2, Bartek Nawrocki 2, Jakub Bujak, Bartosz Bednarek.

Trener: Hieronim Wolny.

Liga wojewódzka chłopców:

MKS Piotrkowianin III Piotrków trybunalski - MKS PMDKiS Wieluń I 27:11 (14:6)

MKS: Radosław Walczak, Mateusz Kozik - Jakub Klim, Filip Łyczko 5, Szymon Wojtasik, Mikołaj Wątor, Piotr Walczak, Hubert Kuś, Brian Morrison, Bartłomiej Ptak 5, Adam Świątek 1, Jakub Buda, Igor Szymanek.

Trener: Maja Zienkiewicz.

MKS PMDKiS Wieluń I - UKS Anilana I Łódź 6:17 (2:10)

MKS: Radosław Walczak, Mateusz Kozik - Jakub Klim, Filip Łyczko 3, Szymon Wojtasik, Mikołaj Wątor, Piotr Walczak, Hubert Kuś, Brian Morrison, Bartłomiej Ptak 3 (0/1), Adam Świątek, Jakub Buda, Igor Szymanek.

Trener: Maja Zienkiewicz.

MKS PMDKiS Wieluń I - UKS Trops Poddębice 9:15 (8:8)

MKS: Radosław Walczak, Mateusz Kozik - Jakub Klim, Filip Łyczko 4 (0/1), Szymon Wojtasik, Mikołaj Wątor 1, Piotr Walczak, Hubert Kuś, Brian Morrison, Bartłomiej Ptak 3, Adam Świątek, Jakub Buda 1, Igor Szymanek.

Trener: Maja Zienkiewicz.

Pozostałe wyniki turnieju w Piotrkowie:

UKS Anilana I Łódź - UKS Trops Poddębice 19:8 (13:4)
MKS Piotrkowianin III Piotrków Trybunalski - UKS Anilana I Łódź 13:18 (7:9)
UKS Trops Poddębice - MKS Piotrkowianin III Piotrków Trybunalski 13:20 (7:15)


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu