«
»

Zespół juniorów MKS-u w końcu zwycięski!

Dawid Skorupa (nr 10) był obok Maćka Kuźbińskiego najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w meczu z Victorią. Dawid Skorupa (nr 10) był obok Maćka Kuźbińskiego najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u w meczu z Victorią. fot. Krzysztof Krawczyk

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli w niedzielę juniorzy MKS-u Wieluń. Po dwóch porażkach z zespołami łódzkiej Anilany podopieczni Hieronima Wolnego pokonali w hali WOSiR Victorię Tomaszów Mazowiecki. Swoje spotkania rozegrała też w weekend drużyna chłopców prowadzona przez Maję Zienkiewiecz. W pierwszym w tym roku turnieju w Piotrkowie nie udało jej się jednak zdobyć ani jednego oczka.

Zdobycie pierwszego w tym sezonie kompletu punktów nie przyszło wieluńskim juniorom łatwo. Choć emkaesiacy prowadzili w Wieluniu z Victorią praktycznie przez cały mecz, to niewiele brakło, by to rywale wrócili do domu ze zwycięstwem na koncie. Po serii 4 trafień z rzędu tomaszowianie wyszli bowiem w 52. minucie na prowadzenie 23:21, a 57. minucie wygrywali 24:23 i zanosiło się na to, że trzecie tegoroczne spotkanie wielunian zakończy się ich trzecią porażką. Na całe szczęście zawodnicy Hieronima Wolnego nie dopuścili do tego. W końcówce zachowali więcej zimnej krwi od gości i ostatecznie zwyciężyli z ekipą z Tomaszowa 26:25, inkasując tym samym swoje pierwsze oczka w tym sezonie.

W zdecydowanie gorszych nastrojach wrócili za to w niedzielę z Piotrkowa chłopcy z rocznika 2005, prowadzeni przez Maję Zienkiewicz. W inaugurującym sezon turnieju młodzi wieluńscy szczypiorniści doznali trzech wysokich porażek - 11:27 z Piotrkowianinem III, 6:17 z Anilaną I i 9:15 z Tropsem Poddębice. Najbliżej zdobycia punktów emkaesiacy byli w ostatnim starciu. Do przerwy remisowali z zespołem z Poddębic 8:8, lecz zdecydowanie słabsza postawa po przerwie spowodowała, że także w tym spotkaniu rywale wygrali różnicą kilku bramek.