Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cel na 8. kolejkę? Zdobyć twierdzę Świdnica!

W 4 dotychczasowych meczach w Świdnicy ŚKPR odniósł komplet 4 zwycięstw. W 4 dotychczasowych meczach w Świdnicy ŚKPR odniósł komplet 4 zwycięstw. Źródło: facebook.com/skprswidnica

Tym meczem już od początku tygodnia żyje w szczególności trzech zawodników MKS-u. W sobotę o godz. 19:00 w Świdnicy wielunianie zmierzą się z miejscowym ŚKPR, którego barw bronili w przeszłości Konrad Krzaczyński oraz wychowankowie tego klubu, czyli Krzysztof Węcek i Krzysztof Książek.

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej to beniaminek, lecz prawda jest taka, że od sezonu 2011/2012 na parkietach pierwszoligowych nie występował tylko w poprzednim roku, gdy po spadku do II ligi zajął w niej drugie miejsce, powracając tym samym na zaplecze PGNiG Superligi. Jeśli chodzi o tegoroczne rozgrywki, to zaczęły się one dla rywali MKS-u wręcz znakomicie, bo od dwóch wysokich zwycięstw, które dały im w pierwszych kolejkach fotel lidera. Później nastąpiła wprawdzie porażka w Końskich, ale kolejna wygrana u siebie z AZS-em AWF Biała Podlaska znów dała "szarym wilkom" pierwsze miejsce w tabeli. Mimo świetnego startu, dorobek punktowy graczy ze Świdnicy jest w tej chwili tylko o 2 oczka lepszy od emkaesiaków. Nieco gorsza postawa w ostatnich wyjazdowych starciach (8-bramkowe przegrane w Przemyślu i Piekarach Śląskich) sprawiła, że ŚKPR spadł w ligowej stawce i plasuje się w niej obecnie na 9. miejscu - o jedno wyżej od wieluńskiej ekipy. W hurraoptymizm nie ma co jednak popadać, ponieważ fakty są takie, że punkty w obecnym sezonie świdniczanie zbierają jak na razie tylko u siebie, gdzie są niepokonani, więc w najbliższą sobotę za wszelką cenę będą bronić swojej twierdzy. Wielunianie będą chcieli im w tym przeszkodzić, a już szczególnie zmotywowani powinni być trzej byli gracze gospodarzy, czyli Konrad Krzaczyński oraz wychowankowie tego klubu Krzysztof Węcek i Krzysztof Książek, którzy teraz reprezentują barwy MKS-u. Kto w sobotę będzie górą? Oby powrót na "stare śmieci" wymienionej trójki okazał się pomyślny dla nich i ich kolegów!

ŚKPR Świdnica - MKS Wieluń
Sobota (11 listopada), godz. 19:00
Hala sportowa OSiR Zawiszów przy ul. Galla Anonima 1 w Świdnicy
Wstęp: 5 zł
Zapraszamy!

Pozostałe mecze 8. kolejki:
MTS Chrzanów - Viret CMC Zawiercie
ASPR Zawadzkie - LKPR Moto-Jelcz Oława
Politechnika Anilana Łódź - SRS Czuwaj Przemyśl
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
KSSPR Końskie - MSPR Siódemka Miedź Legnica
SPR PWSZ Tarnów - KS Uniwersytet Radom
KS AZS AWF Biała Podlaska - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu