Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu 100 godzin dwa razy z Anilaną. Czy Vive przyjedzie do Wielunia?

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki
Ostatni mecz o punkty MKS-u z Anilaną miał miejsce w sezonie 2015/2016. Wówczas 33:26 wygrali łodzianie. Ostatni mecz o punkty MKS-u z Anilaną miał miejsce w sezonie 2015/2016. Wówczas 33:26 wygrali łodzianie. fot. Krzysztof Krawczyk

Wcześniej niż było planowane pierwszoligowy zespół MKS-u wróci do hali WOSiR. Nieoczekiwanie bowiem nasz klub został powiadomiony, że do 14 listopada br. powinien rozegrać eliminacje Pucharu Polski z Politechniką Anilaną Łódź. Wobec powyższego działacze z Wielunia i miasta włókniarzy postanowili, że o awansie do dalszej rundy zadecyduje jedno spotkanie, które rozegrane zostanie w hali WOSiR w najbliższy wtorek (14 listopada). Mecz, na który wstęp będzie wolny, rozpocznie się o godz. 20.00.

Na zwycięzcę - prawdopodobnie w środku tygodnia po ostatniej tegorocznej kolejce I ligi - czekać będzie drużyna PGNiG Superligi przydzielona przez ZPRP. W ubiegłym roku, poza meczem MKS - Wybrzeże Gdańsk, o podziale rywalizujących par decydowało kryterium geograficzne z zastrzeżeniem, że nie dojdzie do konfrontacji klubów z jednego województwa. Wiadomo zatem, że w przypadku wygranej MKS nie spotka się z Piotrkowianinem. Czy możliwe jest, że rywalem wygranych będzie np. PGE Vive Kielce? Nie jest to wykluczone, dlatego tym bardziej jest o co walczyć!

Przy okazji warto dodać, że MKS rywalizować będzie z Anilaną w Wieluniu dwukrotnie w ciągu zaledwie czterech dni. W sobotę (18 listopada) spotka się z łodzianami w meczu 9. kolejki I ligi i będą to pierwsze derby województwa z udziałem MKS-u oraz Anilany na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatnio oba kluby rywalizowały ze sobą w II lidze w sezonie 2015/16 i wówczas dwukrotnie lepsi okazali się łodzianie. Czas więc na podwójny rewanż, który w hali WOSiR rozpocznie się w sobotę (18 listopada) o nietypowej porze, bo już o 16.00.

Jak wiadomo, wcześniej nasz zespół czeka potyczka w Świdnicy. Z ŚKPR MKS zagra w świąteczną sobotę 11 listopada o godz. 19:00.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu