«
»

SPR PWSZ Tarnów za silny dla MKS-u!

MKS stracił w sobotę z SPR-em Tarnów piąty raz w tym sezonie co najmniej 30 bramek. MKS stracił w sobotę z SPR-em Tarnów piąty raz w tym sezonie co najmniej 30 bramek. fot. Krzysztof Krawczyk

Nieudany powrót na pierwszoligowe boiska po 3-tygodniowej przerwie zanotowali w miniony weekend szczypiorniści MKS-u. W starciu z SPR-em Tarnów po raz kolejny stracili ponad 30 bramek i w efekcie przegrali czwarty raz w tym sezonie.

Początek sobotniego meczu był bardzo wyrównany. Do 15. minuty obie ekipy grały praktycznie "bramka za bramkę" i nie zanosiło się na to, żeby ktokolwiek miał za chwilę odskoczyć na kilka goli. W końcówce pierwszej odsłony inicjatywę przejęli jednak goście, wśród których brylował najskuteczniejszy na boisku Michał Kubisztal (10 goli w całym meczu). Swoje dokładał także w ataku Łukasz Nowak, a kilka efektownych interwencji zaliczył bramkarz Dawid Ciochoń. W dużej mierze to właśnie dzięki nim tarnowianie uzyskali w pewnym momencie 3-bramkową przewagę nad MKS-em i choć utrzymać do przerwy jej się nie udało, to do szatni to oni schodzili w lepszych humorach, prowadząc 18:16. Pierwsze minuty drugiej połowy były całkiem obiecujące w wykonaniu emkaesiaków. Odrabianie strat szło im wprawdzie dosyć topornie, lecz wydawało się, że szansa na dogonienie przeciwnika wciąż jest na wyciągnięcie ręki. Od 45. minuty na parkiecie znów panowali jednak goście, którzy przy biernej postawie wielunian w defensywie z coraz większą łatwością trafiali do wieluńskiej bramki. Skuteczność zupełnie opuściła natomiast gospodarzy, którzy nie dość, że nie rzucali karnych (aż 3 przestrzelone "siódemki" po zmianie stron), to mieli problem z wykorzystywaniem stuprocentowych okazji z gry. Przy tak wysokiej dyspozycji rywala to musiało się zemścić, dlatego SPR wygrał cały mecz 37:32, przyczyniając się tym samym bezpośrednio do czwartej porażki MKS-u w tym sezonie.

MKS Wieluń - SPR PWSZ Tarnów 32:37 (16:18)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak - Krzysztof Węcek 6 (1/1), Krzysztof Książek 6 (1/2), Szymon Famulski 1, Bartłomiej Helman 1, Łukasz Piwnicki, Jarosław Cepielik 2, Michał Bernaś 4, Oskar Klimas 1, Krzysztof Dutkiewicz 2 (0/1), Paweł Dutkiewicz 7 (2/3), Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski 1.

SPR: Piotr Sądowicz, Filip Jastrząb, Dawid Ciochoń - Daniel Dutka 2, Damian Misiewicz 6, Emilian Jewuła 2, Łukasz Nowak 6, Michał Kubisztal 10 (1/1), Filip Frycz, Jakub Kowalik 4, Bartosz Niemiec 2, Krzysztof Mogielnicki 5.

Trener: Ryszard Tabor.

Przebieg meczu: 5' 3:3, 10' 5:6, 15' 9:10, 20' 11:14, 25' 14:17, 30' 16:18, 35' 19:22, 40' 22:26, 45' 25:27, 50' 26:30, 55' 28:33, 60' 32:37.

Kary: MKS - 4 minuty (Cepielik, Bernaś), SPR - 4 minuty (Dutka, Jewuła).