Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mamy to. MKS szósty, a Paweł Dutkiewicz królem strzelców!

Lepszego zakończenia historycznego sezonu w I lidze zawodnicy MKS-u nie mogli sobie wymarzyć. Lepszego zakończenia historycznego sezonu w I lidze zawodnicy MKS-u nie mogli sobie wymarzyć. fot. Krzysztof Krawczyk

Najlepsze z możliwych rozstrzygnięć padło w sobotę w hali WOSiR w ostatnim meczu MKS-u Wieluń w sezonie 2016/2017. Nie dość, że wielunianie wygrali z Nielbą Wągrowiec 30:29, zajmując tym samym w końcowym rozrachunku szóste miejsce w I lidze Grupie A, to jeszcze 9-bramkowy dorobek w tym spotkaniu Pawła Dutkiewicza sprawił, że wyprzedził on w klasyfikacji strzelców Marcina Malewskiego o jednego gola i w efekcie został królem strzelców rozgrywek.

Początek sobotniego spotkania należał do gospodarzy. Choć w 4. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Dutkiewicz, to po trafieniu Konrada Krzaczyńskiego MKS prowadził w 7. minucie z Nielbą 5:2 i zanosiło się na to, że uda mu się przejąć inicjatywę na dłużej. Goście błyskawicznie wybili jednak taki scenariusz z wieluńskich głów. Najpierw, po trzech golach z rzędu, doprowadzili do wyrównania, a następnie, po bramkach swoich najskuteczniejszych zawodników - Dariusza Widzińkiego i Pawła Gregora, wygrywali w hali WOSiR 9:7. Na taki obrót spraw podrażnieni wielunianie odpowiedzieli na całe szczęście serią trzech kolejnych trafień i do przerwy gra toczyła się już praktycznie "bramka za bramkę".  Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy emkaesiacy mieli wprawdzie na koncie dwie bramki więcej, lecz na półmetku spotkania na tablicy wyników mieliśmy remis 15:15.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to "koncert" w wykonaniu najlepszego strzelca I ligi Grupy A, Pawła Dutkiewicza, który do 3 goli z pierwszej części gry w 11 minut po zmianie stron dołożył 6 kolejnych trafień, zapewniając sobie tym samym tytuł króla strzelców rozgrywek. Co ciekawe, po rzuceniu swojego 208. gola w sezonie popularny "Dziadek" zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawili się dwaj pozostali lewoskrzydłowi - na początek Szymon Famulski, a potem Kamil Młodzieniak. Mimo że Nielba cały czas była groźna, to uzyskana na początku drugiej połowy 3-4 bramkowa przewaga MKS-u utrzymywała się niemal do samego końca. Duża w tym zasługa wybranego MVP spotkania Patryka Kolanka, który po wejściu na boisko efektownie i bardzo skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. W końcówce przyjezdni jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat, ale na doprowadzenie do remisu nie starczyło im już czasu i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Tomasza Derbisa 30:29.

Po zakończeniu spotkania, którego wynik dał emkaesiakom awans na szóste miejsce w ligowej tabeli, zarząd MKS-u wyróżnił najlepszych wieluńskich graczy w minionym sezonie i pożegnał tych, którzy już wkrótce reprezentować będą barwy innych drużyn. Z trójki Tomasz Wawrzyniak, Grzegorz Cieślak i Paweł Dutkiewicz najlepszym zawodnikiem wybrano tego ostatniego, a pamiątkową pożegnalną nagrodę otrzymali Mateusz Kaźmierczak i Tomasz Wawrzyniak. Ten pierwszy zagra w kolejnym sezonie w superligowym Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski, a drugi w pierwszoligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

MKS Wieluń - MKS Nielba Wągrowiec 30:29 (15:15)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski (0/1)- Kamil Młodzieniak 2, Mateusz Kaźmierczak 1, Szymon Famulski 1, Tomasz Wawrzyniak 5, Łukasz Piwnicki, Robert Pawelec 2, Konrad Krzaczyński 3, Michał Bernaś 4, Piotr Madeła, Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz 9 (3/5), Radosław Majda 3.

Trener: Tomasz Derbis.

Nielba: Mateusz Napierała, Tobiasz Matyjak, Dariusz Zanto - Michał Kociołek, Damian Wojtas 5, Paweł Gregor 7 (1/2), Paweł Gąsiorek, Bartosz Świerad, Łukasz Izban 1, Miłosz Adamski, Alan Karczewski 2, Oskar Polcyn 1, Łukasz Hoffmann 6, Dariusz Widziński 7 (1/1), Dawid Matłoka, Bartosz Biniewski.

Trener: Bartosz Świerad.

Przebieg meczu: 5' 4:2, 10' 5:5, 15' 8:9, 20' 12:11, 25' 14:12, 30' 15:15, 35' 18:17, 40' 22:19, 45' 26:23, 50' 27:24, 55' 29:26, 60' 30:29.

Kary: MKS - 6 minut (Kaźmierczak x 2, Famulski) i czerwona kartka (Wawrzyniak), Nielba - 8 minut (Adamski, Karczewski x 2, Hoffmann).