«
»

MKS bez czwartego zwycięstwa z rzędu. Starcie z Wisłą na remis!

W Płocku MKS zremisował z Wisłą 24:24. W Wieluniu obie drużyny znów podzieliły się punktami, remisując 27:27. W Płocku MKS zremisował z Wisłą 24:24. W Wieluniu obie drużyny znów podzieliły się punktami, remisując 27:27. fot. Krzysztof Krawczyk

Świadkami niezwykle wyrównanego i emocjonującego widowiska byli w sobotę w hali WOSiR wieluńscy kibice szczypiorniaka. W meczu sąsiadów w tabeli MKS zremisował z rezerwami Orlen Wisły II Płock 27:27 i na trzy kolejki przed końcem sezonu wciąż ma szanse na awans do pierwszej piątki.

Przed sobotnim starciem można było mieć pewne obawy. MKS przystępował bowiem do meczu z Wisłą po 3-tygodniowej przerwie w grze, podczas gdy jego rywale odrabiali w tym czasie zaległości, rozgrywając dwa spotkania. Jak się okazało, były one słuszne, gdyż - będący w trybie meczowym -młodzi szczypiorniści z Płocka bardzo wysoko postawili poprzeczkę i od początku do końca walczyli z wieluńską ekipą jak równy z równym. O tym, jak zacięte było to widowisko, świadczy fakt, iż przeciągu całych 60 minut ani jedna, ani druga drużyna nie potrafiły osiągnąć większej przewagi niż 2 bramki. Bliżej zwycięstwa byli wprawdzie podopieczni Tomasza Derbisa, którzy na 3 minuty przed końcową syreną prowadzili 27:25, lecz zdeterminowani Nafciarze nie dali za wygraną i za sprawą celnych rzutów Aleksandra Kondrackiego i Aleksandra Olkowskiego doprowadzili do wyrównania. Zanim to nastąpiło, świetne zawody rozgrywał jubilat Paweł Dutkiewicz (22 kwietnia kończył 30 lat), który 10-krotnie trafiał do siatki rywali (aż 8 razy do przerwy). Choć to nie on rzucał w sobotę decydujące gole, nie da się ukryć, że miał znaczny wpływ na ostateczny wynik, który z przebiegu całego meczu wydaje się być rozstrzygnięciem najbardziej sprawiedliwym. Co ważne, stracony punkt nie pozbawia emkaesiaków szans na zajęcie piątego miejsca w tabeli na koniec sezonu. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek są oni na ósmej lokacie i do piątego Sokoła tracą tylko 2 oczka.

MKS Wieluń - Orlen Wisła II Płock 27:27 (13:12)

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Krzysztof Węcek 2, Wojciech Rybczyński, Mateusz Kaźmierczak 1, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 3, Łukasz Piwnicki 3, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 3, Michał Bernaś, Piotr Madeła, Krzysztof Dutkiewicz 3 (1/1), Paweł Dutkiewicz 10 (4/4), Radosław Majda 2.

Wisła: Marcin Ruciński, Miłosz Kujawa - Tadeusz Janiszewski, Aleksander Kondracki 3, Wiktor Bronowski 4, Konrad Rekosz 1, Jakub Ciećwierz 2, Miłosz Rupp 4 (3/3), Michał Szczutowski, Krystian Wołowiec 3, Karol Kisiel 2, Aleksander Olkowski 3, Filip Koper 2 (0/1), Adam Zaremba, Konrad Brzeziński 3.

Trener: Robert Jankowski.

Przebieg meczu: 5' 1:2, 10' 3:4, 15' 6:5, 20' 9:8, 25' 11:9, 30' 13:12, 35' 15:15, 40' 18:19, 45' 20:20, 50' 24:23, 55' 25:23, 60' 27:27.

Kary: MKS - 6 minut (Kaźmierczak x 2, Wawrzyniak), Wisła - 8 minut (Ciećwierz, Szczutowski, Koper, Zaremba)