»
(1 Głosuj)

Kolejny krok młodzików MKS-u w kierunku wicemistrzostwa województwa!

Aby wywalczyć wicemistrzostwo województwa, młodzicy MKS-u muszą pokonać w Łodzi Anilanę I. Aby wywalczyć wicemistrzostwo województwa, młodzicy MKS-u muszą pokonać w Łodzi Anilanę I. fot. Krzysztof Krawczyk

Dwa zwycięstwa zanotowali w miniony weekend młodzicy MKS-u. Zespół prowadzony przez Hieronima Wolnego najpierw pokonał w sobotę na wyjeździe drugi zespół Victorii Tomaszów 28:15, a w niedzielę nie dał szans Anilanie II Łódź, zwyciężając w hali WOSiR 27:21. W Tomaszowie przegrała natomiast pierwsza ekipa Anilany, co oznacza, że już w przyszłą niedzielę w Łodzi emkaesiacy rozegrają z nią mecz, którego stawką będzie wicemistrzostwo województwa łódzkiego.

Sobotni mecz był zacięty tylko przez pierwsze 10 minut. Przy prowadzeniu 6:5 wielunianie rzucili jednak 8 bramek z rzędu i na tablicy wyników zrobiło się 14:5 dla nich. Do przerwy gospodarze zniwelowali wprawdzie nieco stratę, bo przegrywali po pierwszej połowie "tylko" 9:14, lecz po zmianie stron nie byli w stanie zbliżyć się do MKS-u. O wysokim 13-bramkowym zwycięstwie emkaesiaków zdecydował okres pomiędzy 39. a 44. minutą. Wówczas Marcel Madrzejewski na spółkę z Miłoszem Hanasem popisali się serią 7 kolejnych trafień i stało się jasne, że wraz z kolegami wrócą do Wielunia z kompletem punktów.

UKS Victoria II Tomaszów Mazowiecki - MKS Wieluń 15:28 (9:14)

MKS: Kacper Warzecha, Mateusz Gajda, Maciej Sztuka - Miłosz Wolny 3, Igor Dudziński 2, Maksymilian Prażanowski, Bartosz Płuska, Adam Bernaś 3, Marcel Madrzejewski 7 (1/2), Bartosz Barański 3, Patryk Piwnicki 2, Miłosz Hanas 6, Jakub Dyminikowski, Marcel Nawrocki 2 (2/2).

Przebieg meczu: 5' 3:3, 10' 5:7, 15' 5:10, 20' 5:14, 25' 9:14, 30' 10:16, 35' 12:17, 40' 14:21, 45' 15:26, 50' 15:28.

W niedzielę na wieluński zespół czekał już zdecydowanie mocniejszy przeciwnik, a dokładniej Anilana II Łódź, która w swoich poprzednich meczach z MKS-em w tym sezonie zanotowała dwie porażki i jedno zwycięstwo. Każde z tych spotkań było niezwykle zacięte, jednak w niedzielę aż tak wielkiej dramaturgii nie było. Podopieczni Hieronima Wolnego od samego początku przejęli bowiem inicjatywę i już do przerwy wypracowali sobie dosyć bezpieczną przewagę 6 goli. Goście ambitnie walczyli do końca, gdy między 38. a 41. minutą ze stanu 23:16 dla rywali doprowadzili do wyniku 23:20, lecz na całe szczęście gospodarze szybko się obudzili i trzema kolejnymi trafieniami załatwili sprawę, zwyciężając finalnie 27:21.

MKS Wieluń - UKS Anilana II Łódź 27:21 (16:10)

MKS: Kacper Warzecha, Mateusz Gajda, Maciej Sztuka - Miłosz Wolny 4, Igor Dudziński, Maksymilian Prażanowski 1, Bartosz Płuska 1 (1/1), Adam Bernaś 4, Marcel Madrzejewski 7 (6/8), Bartosz Barański 2, Miłosz Hanas 4, Jakub Dyminikowski 2, Marcel Nawrocki 2 (2/2).

Swój mecz przegrał także pierwszy zespół Anilany, z którym wielunianie walczą o drugie miejsce w lidze. Łodzianie okazali się bezradni w starciu z liderem z Tomaszowa (porażka 17:25), co oznacza, iż w przyszły weekend zmierzą się z MKS-em o tytuł wicemistrza województwa w bezpośrednim starciu. Spotkanie to odbędzie się w Łodzi w niedzielę (9 kwietnia) o godz. 10:00.