«
»

Zwycięska seria trwa. Marsz w górę tabeli rozpoczęty!

Tak walczył w sobotę w obronie najlepszy zawodnik spotkania Mateusz Kaźmierczak. Tak walczył w sobotę w obronie najlepszy zawodnik spotkania Mateusz Kaźmierczak. fot. Krzysztof Krawczyk

Trzecie zwycięstwo z rzędu na pierwszoligowych parkietach odnieśli w sobotę wieluńscy szczypiorniści. Tym razem wyższość podopiecznych Tomasza Derbisa musie uznać gracze z Kościerzyny, którzy przegrali w hali WOSiR 25:30.

Choć pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem MKS-u czterema golami, to wynik nie do końca odzwierciedlał to, co przed przerwą działo się na boisku. Gra od samego początku była bowiem niezwykle wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować kilkubramkowej przewagi. Sytuacja zmieniła się dopiero w ostatnich 5 minutach, gdy goście ani razu nie trafili do siatki, a gospodarze uczynili to 3-krotnie i z rezultatu 13:12 zrobiło się 16:12 dla tych drugich. Po powrocie na parkiet kościerzynianie próbowali dogonić wielunian, jednak jedyne, na co było ich stać, to zbliżenie się do rywali na 3 trafienia. Ostatni raz miało to miejsce w 48. minucie przy stanie 24:21. Na więcej podopieczni Tomasza Derbisa już im na szczęście nie pozwolili i w końcówce nie zabrakło emocji tylko dlatego, że wyższe zwycięstwo niż różnicą 4 bramek dawało emkaesiakom awans na 7. miejsce w tabeli kosztem Sokoła. Mimo że w 54. minucie, po trafieniu najskuteczniejszego w barwach wieluńskiej drużyny Pawła Dutkiewicza, było już 29:23, to walka o lepszy wynik w dwumeczu (w pierwszym spotkaniu przyjezdni wygrali 29:25) toczyła się do samego końca. Ostatecznie szczęście było po stronie MKS-u, który zwyciężając 30:25, zamienił się w tabeli miejscami ze swoim sobotnim przeciwnikiem. Najlepszymi graczami spotkania wybrano - świetnego przede wszystkim w defensywie - Mateusza Kaźmierczaka i Aleksandra Bronka, który w całym meczu rzucił 9 goli.

MKS Wieluń - Sokół Browar Kościerzyna 30:25 (16:12)

MKS: Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Krzysztof Węcek 3, Wojciech Rybczyński, Mateusz Kaźmierczak 3, Szymon Famulski 2, Tomasz Wawrzyniak 3, Łukasz Piwnicki 1, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 3, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 2 (2/2), Paweł Dutkiewicz 8 (2/2), Radosław Majda 2.

Sokół: Łukasz Skowron, Sebastian Sokołowski - Tomasz Bronk 1, Bartosz Kuczyński, Maciej Reichel 2, Marek Piechowski 1, Łukasz Szala 4, Aleksander Bronk 9 (5/5), Mariusz Czaja 2, Michał Chyła 2, Tymoteusz Zimmermann, Karol Bednarek, Michał Derdzikowski 3, Szymon Kmieć 1.

Trener: Andrzej Gryczka.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 5:4, 15' 6:6, 20' 9:9, 25' 13:12, 30' 16:12, 35' 19:15, 40' 21:17, 45' 23:19, 50' 25:21, 55' 29:24, 60' 30:25.

Kary: MKS - 6 minut (Kaźmierczak x 2, Piwnicki), Sokół - 10 minut (Kuczyński, Reichel x 2, Derdzikowski x 2).