«
»

Planowa porażka młodzików MKS-u

Marcel Madrzejewski po raz kolejny udowodnił, że jest wiodącą postacią swojego zespołu. Marcel Madrzejewski po raz kolejny udowodnił, że jest wiodącą postacią swojego zespołu. fot. Krzysztof Krawczyk

W miniony weekend swój czwarty i ostatni raz w sezonie zagrali z pierwszym zespołem Victorii Tomaszów Mazowiecki młodzicy MKS-u. Jak się okazało, sensacji nie było. Niepokonany lider grupy mistrzowskiej ligi wojewódzkiej pokonał wielunian 30:25 i jest o krok od awansu na ćwierćfinały mistrzostw Polski z pierwszego miejsca.

Spotkanie zespołu Hieronima Wolnego zostało rozegrane w hali WOSiR i było wyrównane tylko do 10. minuty. Od tego momentu goście "wrzucili wyższy bieg" i powoli budowali swoją przewagę, która do przerwy wynosiła 8 bramek. Emkaesiacy - osłabieni brakiem kontuzjowanego Patryka Piwnickiego - robili, co mogli, by w drugiej połowie zmniejszyć nieco rozmiary porażki. Skuteczniejsza gra w ataku, w którym brylowali Marcel Madrzejewski i Miłosz Hanas, sprawiła, że sztuka ta się udała. Choć na 5 minut przed końcem przyjezdni wygrywali już 29:20, to ostatecznie mecz zakończył się "zaledwie" 5-bramkowym zwycięstwem Victorii 30:25. Co ważne, wynik ten nie pozbawia MKS-u szans na awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. W trzech ostatnich spotkaniach ligowych (z Victorią II Tomaszów, Anilaną II i Anilaną I Łódź) nie może on sobie jednak pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów i dodatkowo musi liczyć na to, że Anilana I, która jest obecnie wiceliderem, straci co najmniej 2 oczka w starciach z ChKS-em Łódź i Victorią I.

MKS Wieluń - UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki 25:30 (10:18)

MKS: Kacper Warzecha, Mateusz Gajda, Maciej Sztuka - Miłosz Wolny 2, Igor Dudziński 1, Kacper Kluba, Bartosz Płuska, Adam Bernaś 4, Marcel Madrzejewski 8 (1/1), Bartosz Barański 3, Miłosz Hanas 7, Miłosz Środa, Jakub Dyminikowski, Marcel Nawrocki.

Trener: Hieronim Wolny.

Przebieg meczu: 5' 3:4, 10' 3:6, 15' 4:10, 20' 7:16, 25' 10:18, 30' 13:19, 35' 15:21, 40' 17:26, 45' 20:29, 50' 25:30.