«
»

Poznań zdobyty. I liga w następnym sezonie dla MKS-u!

8 bramek Mateusza Matlacha (nr 24) nie pomogło Grunwaldowi w odniesieniu zwycięstwa. 8 bramek Mateusza Matlacha (nr 24) nie pomogło Grunwaldowi w odniesieniu zwycięstwa. fot. Elżbieta Skowron

To nie były wielkie zawody w wykonaniu zawodników MKS-u. Woli walki na parkiecie im jednak nie zabrakło, dzięki czemu wyrwali zwycięstwo poznaniakom i wrócili do Wielunia z kompletem punktów. Wygrana z Grunwaldem, przy porażce Mazura Sierpc w Żukowie, oznacza, że podopieczni Tomasza Derbisa zapewnili sobie utrzymanie w I lidze na 5 kolejek przed końcem sezonu.

Spotkanie w Poznaniu od pierwszych minut było bardzo zacięte. Początkowo minimalną przewagę mieli goście, którzy w 11. minucie wygrywali 6:4, a w 23. 10:9, lecz od tego momentu gospodarze rzucili 3 gole z rzędu i to oni na dłuższą chwilę przejęli inicjatywę. Na 3 minuty przed przerwą, po dwóch kolejnych trafieniach Mateusza Matlacha, ich przewaga wynosiła nawet 3 bramki, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do MKS-u, który na półmetku spotkania przegrywał z poznaniakami 13:15. Po powrocie na boisko wielunianie rzucili się do odrabiania strat. Sztuka ta udała im się błyskawicznie, gdyż już 2 minuty po wznowieniu gry na tablicy wyników mieliśmy rezultat 15:15. Po dwóch golach najskuteczniejszego w barwach gospodarzy Krzysztofa Martyńskiego Grunwald znów prowadził wprawdzie dwoma trafieniami, jednak do ok. 50. minuty wynik cały czas oscylował wokół remisu. Jak się okazało, dopiero końcówka meczu odmieniła przebieg wydarzeń. Zaczęło się od "koncertu" w bramce Grzegorza Cieślaka, który seryjnie zatrzymywał rzuty wojskowych, a skończyło na skutecznych akcjach w ataku Radosława Majdy, Krzysztofa Węcka, Konrada Krzaczyńskiego i Michała Bernasia, w efekcie czego w 58. minucie zrobiło się 27:24 dla przyjezdnych. Choć zespół Rafała Walczaka... walczył do końca, to nie zdążył doprowadzić do wyrównania i spotkanie zakończyło się 1-bramkowym zwycięstwem emkaesiaków, którzy zdobywając komplet oczek, zapewnili sobie utrzymanie w I lidze na następny sezon.

WKS Grunwald Poznań - MKS Wieluń 26:27 (15:13)

Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak, Mikołaj Wawrzyniak, Krzysztof Westwal 2, Michał Majewski 3, Krzysztof Martyński 9 (2/3), Piotr Nowicki, Tomasz Gintwont, Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak 1, Mateusz Matlach 8 (3/3), Filip Kurek 2, Robert Fogler, Tomasz Draszkiewicz.

Trener: Rafał Walczak.

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Krzysztof Węcek 4, Mateusz Kaźmierczak 1, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 2, Łukasz Piwnicki 1 (1/2), Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 4, Michał Bernaś 3, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 3 (3/4), Paweł Dutkiewicz 5 (1/2), Radosław Majda 4.

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 4:5, 15' 7:7, 20' 9:7, 25' 12:11, 30' 15:13, 35' 16:15, 40' 17:16, 45' 19:19, 50' 21:22, 55' 23:24, 60' 26:27.

Kary: Grunwald - 10 minut (Wachowiak, Martyński x 2, Guraj, Kurek), MKS - 10 minut (Kaźmierczak, Wawrzyniak, Pawelec, Bernaś x 2).