«
»

MKS powalczył, ale nie dał rady nowemu liderowi

Stal nie dała się pokonać na własnym parkiecie, dzięki czemu została liderem tabeli. Stal nie dała się pokonać na własnym parkiecie, dzięki czemu została liderem tabeli. fot. Marcin Szarejko / www.Foto-Sport.pl

To nie było złe spotkanie w wykonaniu MKS-u, ale niestety nie wystarczyło to do zdobycia twierdzy Gorzów. Stal zwyciężyła na własnym parkiecie 29:23 i po tym jak trzeci raz w drugiej rundzie przełożony został mecz Spójni Gdynia, została nowym liderem rozgrywek.

Po remisie ze Stalą w Wieluniu emkaesiacy mieli wielką ochotę na sprawienie niespodzianki i urwanie punktów faworyzowanym rywalom również na wyjeździe. Sztuki tej nie udało się dokonać, ale pierwsze minuty pokazały, że nie było to zadanie niemożliwe do zrealizowania. Po 10 minutach MKS wygrywał 4:3 i gdyby nie trzy 2-minutowe kary, które dostał w przeciągu półtorej minuty, mógł spokojnie znacznie dłużej być na prowadzeniu. Gospodarze rzucili jednak w przewadze 3 gole z rzędu i od tego czasu to wielunianie musieli odrabiać straty. W 20. minucie było już 11:7 dla Stali i zapowiadało się, że jej przewaga przed przerwą jeszcze wzrośnie. Tak się na szczęście nie stało, bo podopieczni Tomasza Derbisa zmienili system obrony i w ten sposób nieco zaskoczyli przeciwników, doprowadzając do wyniku 11:10. Choć remis po pierwszej połowie był blisko, gorzowscy zawodnicy nie dali się dogonić i na półmetku spotkania byli lepsi o dwa trafienia (13:11).

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Inicjatywę wciąż posiadali gorzowianie, którzy z upływem czasu powoli powiększali swoje prowadzenie. Duża w tym zasługa Cezarego Marciniaka, który skutecznymi interwencjami w bramce "uprzykrzał życie" wieluńskim szczypiornistom. Jeszcze w 46. minucie było co prawda tylko 18:16, lecz dwie minuty później Stal prowadziła już 21:16 i odniesienie zwycięstwa w Gorzowie stawało się coraz mniej realne. Choć MKS zerwał się jeszcze do odrabiania strat między 56. a 58. minutą, gdy na tablicy wyników zrobiło się tylko 26:23, to ostatnie słowo należało do ekipy Dariusza Molskiego, która ostatecznie wygrała 29:23. Co ciekawe, rezultat ustalił z rzutu karnego były zawodnik MKS-u, Marcin Gałat, który na boisku pojawił się w samej końcówce spotkania.

KA Stal Gorzów - MKS Wieluń 29:23 (13:11)

Stal: Krzysztof Nowicki, Cezary Marciniak - Mariusz Smolarek 1, Seweryn Gryszka, Dariusz Śramkiewicz 1, Aleksander Kryszeń 1, Marcin Smolarek 3, Stanisław Gębala 4, Oskar Serpina 8, Adrian Turkowski 3, Marcin Gałat 1 (1/1), Miłosz Bekisz 2, Dominik Droździk 1, Bartosz Starzyński 3, Mariusz Kłak, Mateusz Stupiński 1.

Trener: Dariusz Molski.

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Krzysztof Węcek 5, Mateusz Kaźmierczak 2, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 5, Łukasz Piwnicki (0/1), Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 1, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła, Krzysztof Dutkiewicz 5 (4/4), Paweł Dutkiewicz 2 (1/2), Radosław Majda 1.

Przebieg meczu: 5' 1:0, 10' 3:4, 15' 8:6, 20' 11:7, 25' 11:10, 30' 13:11, 35' 15:12, 40' 17:14, 45' 19:16, 50' 22:19, 55' 25:21, 60' 29:23.

Kary: Stal - 8 minut (Gębala, Serpina, Droździk, Starzyński), MKS - 12 minut (Węcek, Kaźmierczak, Krzaczyński, Bernaś x 2, K. Dutkiewicz).