«
»

Nie ma trzeciego zwycięstwa z rzędu. Pomezania lepsza od MKS-u!

MKS walczył z czołową drużyną ligi jak równy z równym, lecz ostatecznie to rywale okazali się lepsi. MKS walczył z czołową drużyną ligi jak równy z równym, lecz ostatecznie to rywale okazali się lepsi. fot. Krzysztof Krawczyk

Drugiej porażki na własnym parkiecie w I lidze doznali w minioną sobotę szczypiorniści MKS-u. Po zaciętym widowisku podopieczni Tomasza Derbisa przegrali z czwartą w tabeli Pomezanią Malbork 28:31.

Wielunianie zapowiadali przed meczem, że są żadni rewanżu za 9-bramkową porażkę z Pomezanią w pierwszej rundzie i ich postawa w pierwszej połowie pokazała, że nie rzucali słów na wiatr. Początek spotkania należał wprawdzie do przyjezdnych, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a w 12. minucie prowadzili 5:3, lecz potem zdecydowanie lepiej na parkiecie prezentowali się gospodarze. Mimo trzech niewykorzystanych rzutów karnych w pierwszej odsłonie, wygrywali oni w 23. minucie 13:10 i jedynie przez gorszą końcówkę mieli do przerwy tylko o jednego gola więcej od rywali. Warto odnotować, że w ataku tradycyjnie szalał Paweł Dutkiewicz, który w całym meczu rzucił aż 13 bramek, a w wieluńskiej bramce otrzymaną przez trenera szansę z powodzeniem wykorzystywał Andrzej Waloch, który we wcześniejszych meczach na boisku pojawiał się sporadycznie.

Pierwsze minuty drugiej części gry nie były złe w wykonaniu emkaesiaków, ale od stanu 19:17 w 38. minucie w dobrze działającej maszynie coś się niestety zacięło. Do głosu doszli za to zawodnicy z Malborka, którzy po trzech kolejnych trafieniach wrócili w 40. minucie na prowadzenie i jak się okazało, nie oddali go już do końca meczu.Najgorszy jest fakt, że wpływ na taki rozwój wydarzeń nie miała aż tak bardzo dobra postawa przeciwników, a zdecydowanie gorsza MKS-u, który był bardzo nieskuteczny w stuprocentowych sytuacjach (aż 5 niewykorzystanych rzutów karnych) oraz w grze w przewadze, kiedy zamiast odrabiać straty, jego dystans do rywala jeszcze się powiększał. Wielunianom nie pomogła nawet czerwona kartka w 47. minucie dla bramkarza Pomezanii Radosława Kądzieli, który wychodząc z bramki zahaczył o Pawła Dutkiewicza. Po tym zdarzeniu doświadczeni malborczycy nie dali się bowiem dogonić, tylko dorzucili kilka goli i spokojnie dowieźli korzystny wynik do ostatniego gwizdka, zwyciężając w hali WOSiR 31:28.

MKS Wieluń - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:31 (15:14)

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Krzysztof Węcek 2, Mateusz Kaźmierczak, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 3, Łukasz Piwnicki (0/1), Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 2 (2/4), Paweł Dutkiewicz 13 (2/4), Radosław Majda 3.

Pomezania: Radosław Kądziela, Marcin Kochański, Grzegorz Sibiga - Dmytro Bruy 1, Marek Baraniak, Kamil Dukszto 5, Michał Gryz 3, Maciej Dawidowski 1, Leszek Michałów 3, Łukasz Cieślak 6 (2/3), Szymon Nowaliński 1, Tomasz Maluchnik 3 (2/2), Damian Spychalski 5, Marek Boneczko 3.

Trener: Igor Stankiewicz.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 3:4, 15' 5:6, 20' 10:9, 25' 14:11, 30' 15:14, 35' 17:17, 40' 20:20, 45' 21:23, 50' 22:25, 55' 26:28, 60' 28:31.

Kary: MKS - 6 minut (Kaźmierczak, Wawrzyniak, Pawelec), Pomezania - 16 minut (Gryz x 2, Michałów x 3, Maluchnik, Spychalski, Boneczko).

Czerwone kartki: Kądziela, Michałów (z gradacji kar).