«
»

Wymarzony powrót MKS-u do Wielunia. SMS pokonany!

Tomasz Wawrzyniak był we wtorek filarem wieluńskiej obrony. "Swoje" dołożył również w ataku, dlatego został MVP spotkania. Tomasz Wawrzyniak był we wtorek filarem wieluńskiej obrony. "Swoje" dołożył również w ataku, dlatego został MVP spotkania. fot. Krzysztof Krawczyk

Lepszego powrotu do swojej hali szczypiorniści MKS-u nie mogli sobie wymarzyć. W zaległym meczu 16. kolejki I ligi podopieczni Tomasza Derbisa pewnie pokonali u siebie SMS ZPRP Gdańsk 33:27, udanie witając się tym samym ze swoimi kibicami w 2017 roku.

Po remisie w pierwszej rundzie MKS-u w Gdańsku wtorkowe spotkanie miało pokazać, która z drużyn jest lepsza i ostateczny rezultat nie pozostawił chyba złudzeń, kto na dzień dzisiejszy jest mocniejszy. Mimo dosyć pewnego zwycięstwa gospodarzy, mecz wcale nie należał do najłatwiejszych. Emkaesiacy niemal od samego początku mieli wprawdzie przewagę kilku bramek, lecz nie potrafili jej zwiększyć na tyle, żeby nie martwić się o końcowy wynik. Na dowód tego w 13. minucie wygrywali 8:4, ale w 26. było już tylko 12:10, a gdy w 28. minucie - po dwóch golach Szymona Famulskiego i jednej Pawła Dutkiewicza - zrobiło się 15:10, ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do przyjezdnych i do przerwy wielunianie prowadzili "tylko" 15:12.

Druga część gry rozpoczęła się od dwóch kolejnych trafień graczy SMS-u, którzy doprowadzili tym samym do wyniku 15:14. Na odpowiedź ekipy Tomasza Derbisa nie trzeba było na szczęście długo czekać. Po trzech bramkach z rzędu lidera strzelców I ligi Grupy A, czyli Pawła Dutkiewicza, MKS miał bowiem na koncie o 4 gole więcej od rywali. Goście wciąż nie dawali jednak odsapnąć gospodarzom nawet na chwilę. Gdy wydawało się, że przewaga wieluńskich zawodników jest już bezpieczna, gdańszczanie nagle się budzili i cały czas byli w grze o komplet punktów. Blisko dogonienia wielunian byli nawet w 10 ostatnich minutach, gdy w 51. minucie zrobiło się 26:24, lecz finalnie nie dali rady dogonić - wspieranych przez swoich wspaniałych kibiców - emkaesiaków, którzy wygrali cały mecz 33:27.

MKS Wieluń - SMS ZPRP Gdańsk 33:27 (15:12)

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Kamil Młodzieniak 1, Krzysztof Węcek 2, Mateusz Kaźmierczak, Szymon Famulski 2, Tomasz Wawrzyniak 4, Łukasz Piwnicki 2, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 8 (3/3), Paweł Dutkiewicz 11 (5/5), Radosław Majda 1.

SMS: Kacper Pyrka, Marek Bartosik - Krzysztof Gądek 2, Krzysztof Komarzewski 3, Michał Milewski, Patryk Mauer 4 (2/2), Konrad Koselski, Michał Rogalski 2, Adrian Chełmiński 4, Marek Sobczyk, Maciej Zarzycki 2, Damian Pawelec 3, Piotr Jarosiewicz 5, Piotr Rybski 2.

Trener: Dariusz Tomaszewski.

Przebieg meczu: 5' 3:3, 10' 6:4, 15' 9:5, 20' 11:7, 25' 12:9, 30' 15:12, 35' 18:15, 40' 20:18, 45' 22:21, 50' 26:23, 55' 29:25, 60' 33:27.

Kary: MKS - 4 minuty (Wawrzyniak, K. Dutkiewicz), SMS - 6 minut (Gądek, Komarzewski, Chełmiński).