Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przełamanie we Wrocławiu. MKS w końcu zwycięski!

Wygrana we Wrocławiu była dla MKS-u pierwszym ligowym zwycięstwem od 3 grudnia. Wygrana we Wrocławiu była dla MKS-u pierwszym ligowym zwycięstwem od 3 grudnia. fot. Tomasz Derbis

Zgodnie z planem zakończył się dla seniorów MKS-u wyjazd do Wrocławia. Podopieczni Tomasza Derbisa, którzy we wrocławskiej hali czuli się niemal jak u siebie (zdecydowana większość kibiców na trybunach była z Wielunia), pewnie pokonali ostatni zespół w tabeli 25:19, przełamując tym samym passę trzech ligowych porażek z rzędu.

Spotkanie Śląska z MKS-em było bardzo wyrównane, ale tylko przez pierwsze 20 minut. Do tego momentu obie drużyny grały "bramka za bramkę", a na tablicy wyników mieliśmy remis 8:8. W ekipie gospodarzy wyróżniał się w tym okresie zwłaszcza Sebastian Ziemiński, jednak później zawodnik ten stał się zupełnie niewidoczny, a to znacznie osłabiło siłę ataku wrocławian, których strata do przyjezdnych z minuty na minutę robiła się coraz większa. Do przerwy MKS prowadził wprawdzie tylko 13:10, lecz po zmianie stron jego przewaga dosyć szybko wzrosła do 7-8 trafień (21:14 w 47. minucie i 23:15 w 52. minucie). Przyzwoicie w bramce spisywał się Tomasz Matulski, którego wrocławianie nie dali rady pokonać z rzutu karnego aż 3-krotnie, a jeszcze lepiej Grzegorz Cieślak, który albo skutecznie interweniował, broniąc rzuty rywali, albo efektownie podawał do równie efektywnego w tym meczu Pawła Dutkiewicza. Bardzo dobrze dysponowany był także Krzysztof Węcek (strzelec 6 goli) oraz wracający do gry po 3-tygodniowej przerwie Tomasz Wawrzyniak, który może nie błyszczał aż tak bardzo w ofensywie, ale w obronie miał kilka naprawdę widowiskowych interwencji, m.in. gdy wieluńska bramka była pusta, a on blokował rzut jednego z graczy Śląska z linii 6. metra. W efekcie wrocławianie nie byli w stanie dogonić rozpędzonych wielunian, którzy ostatecznie zwyciężyli we Wrocławiu 25:19, przełamując tym samym passę trzech ligowych porażek z rzędu. Kolejna szansa na zdobycie kompletu punktów przez MKS już w najbliższy wtorek (28 lutego). Emkaesiacy zmierzą się w tym dniu w hali WOSiR z SMS-em ZPRP Gdańsk, który w 17. kolejce rozbił u siebie Mazura Sierpc 33:19.

WKS Śląsk Wrocław - MKS Wieluń 19:25 (10:13)

Śląsk: Adrian Prus, Maciej Wojciechowski, Paweł Antosik, Dawid Galle - Maciej Seroczyński 1 (1/1), Daniel Łyszkowski, Jakub Romian 1 (0/1), Daniel Tkaczyk 1 (0/1), Piotr Burzyński 5, Sebastian Ziemiński 3, Jakub Pawlicki 3 (1/2), Piotr Massopust, Dawid Dawydzik 2, Daniel Piłat, Wiktor Misiurka, Łukasz Królikowski 3.

Trener: Daniel Grobelny.

MKS: Andrzej Waloch, Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Kamil Młodzieniak 1, Krzysztof Węcek 6, Mateusz Kaźmierczak 1, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 3, Łukasz Piwnicki, Konrad Krzaczyński, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 3 (1/1), Paweł Dutkiewicz 8 (1/2), Radosław Majda 3.

Trener: Tomasz Derbis.

Przebieg meczu: 5' 1:1, 10' 4:4, 15' 6:6, 20' 8:8, 25' 9:11, 30' 10:13, 35' 12:16, 40' 13:17, 45' 14:19, 50' 15:21, 55' 17:23, 60' 19:25.

Kary: Śląsk - 10 minut (Seroczyński, Łyszkowski, Tkaczyk, Dawydzik, Królikowski), MKS - 12 minut (Węcek x 2, Wawrzyniak x 2, Kaźmierczak, Madeła).