«
»

Czas się przełamać. Przed MKS-em wyjazdowy mecz "u siebie" ze Śląskiem!

W Wieluniu MKS wygrał ze Śląskiem 24:21, choć do przerwy goście wygrywali 14:8. W Wieluniu MKS wygrał ze Śląskiem 24:21, choć do przerwy goście wygrywali 14:8. fot. Krzysztof Krawczyk

Po krótkiej przerwie, spowodowanej przełożeniem meczu z SMS-em ZPRP Gdańsk, do gry o ligowe punkty wracają seniorzy MKS-u. W najbliższą sobotę o godz. 13:00 przyjdzie im się zmierzyć we Wrocławiu z ostatnim w tabeli Śląskiem.

Zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości mecz we Wrocławiu będzie idealną okazją na przełamanie. Ci pierwsi nie wygrali w I lidze od 22 października 2016 roku, gdy sensacyjnie pokonali u siebie lidera rozgrywek Spójnię Gdynia, a drudzy z pierwszoligowego zwycięstwa cieszyli się ostatni raz 3 grudnia 2016 roku, kiedy w hali WOSiR okazali się minimalnie lepsi od MKS-u Real Astromal Leszno. Choć większe szanse na zdobycie kompletu punktów daje się zawodnikom z Wielunia, którzy w większości powinni czuć się w stolicy Dolnego Śląska jak w domu (duża część wielunian pracuje bądź studiuje we Wrocławiu), to młodzi i ambitni wrocławianie na pewno nie pomogą im w zrealizowaniu tego celu.

O tym, że MKS nie będzie mieć łatwej przeprawy, świadczy chociażby przebieg pierwszego spotkania pomiędzy obiema ekipami, w którym do przerwy gracze Śląska prowadzili aż 14:8. Ostatecznie górą byli wprawdzie emkaesiacy, lecz jeśli chcą oni przerwać passę trzech ligowych porażek z rzędu i po raz drugi w sezonie ograć wrocławskich rywali, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż miało to miejsce przed dwoma tygodniami w Sierpcu. Czy są w stanie tego dokonać? Jesteśmy przekonani, że tak, dlatego już teraz zapraszamy do Wrocławia wszystkich naszych kibiców. Liczymy na Waszą obecność!