«
»

"Mission impossible" na początek rundy rewanżowej?

Rundę rewanżową MKS rozegra bez swojego dotychczasowego kapitana Maćka Torchały. Rundę rewanżową MKS rozegra bez swojego dotychczasowego kapitana Maćka Torchały. fot. Zbyszek Rybczyński

Po blisko 2-miesięcznej przerwie na pierwszoligowe parkiety powracają szczypiorniści MKS-u. Na początek rundy rewanżowej czeka ich bardzo trudne zadanie. W najbliższą sobotę o godz. 5:00 nad ranem wyjadą bowiem do Gdyni, by o 14:00 zmierzyć się z liderem tabeli na półmetku rozgrywek, czyli miejscową Spójnią.

Spójnia Gdynia to aktualnie najlepsza drużyna I ligi Grupy A. W 13 spotkaniach pierwszej rundy zanotowała 11 zwycięstw, 1 remis i tylko 1 porażkę, dzięki czemu nad drugą w stawce Pomezanią ma 3 punkty przewagi. Dotychczasowy dorobek stawia gdyńską ekipę w roli głównego kandydata do awansu do Superligi i absolutnego faworyta sobotniego spotkania, w którym zmierzy się z wieluńskim MKS-em. Czy to oznacza, że odniesienie zwycięstwa w Gdyni to dla podopiecznych Tomasza Derbisa "mission impossible"? Oczywiście, że nie. Gospodarze nie stracili wprawdzie w tym sezonie ani jednego oczka na własnym parkiecie, lecz raz przydarzyła im się niespodziewana wpadka na wyjeździe i to nie byle jaka, bo z ostatnią drużyną tabeli - WKS-em Śląskiem Wrocław. Co więcej, pierwsze spotkanie MKS-u ze Spójnią nie było meczem do jednej bramki. Choć debiutujący w I lidze emkaesiacy przegrali 20:24, to przez całe starcie walczyli z przeciwnikiem jak równy z równym i tylko słabsze ostatnie 5 minut w ich wykonaniu zdecydowało o końcowym wyniku. Teraz czas na rewanż, w którym będzie okazja udowodnić, że postawienie się faworyzowanemu rywalowi na inaugurację rozgrywek nie było dziełem przypadku.