«
»

Dramat MKS-u w drugiej połowie. Porażka na zakończenie pierwszej rundy!

W drugiej połowie Nielba Wągrowiec prowadziła z MKS-em tylko raz - 28:27. W drugiej połowie Nielba Wągrowiec prowadziła z MKS-em tylko raz - 28:27. fot. Roman Kowalczewski (www.portalwrc.pl)

Suma szczęścia musi się równać zero - te słowa idealnie pasują do dwóch ostatnich ligowych meczów szczypiornistów MKS-u. To, co los dał wielunianom przed tygodniem w Wieluniu, gdy rywale z Leszna prowadzili niemal przez całe spotkanie, a mimo to przegrali 25:26, w minioną sobotę zabrał bowiem w Wągrowcu, gdzie niemal do ostatniej minuty to emkaesiacy byli bliżej zwycięstwa. Ostatecznie Nielba pokonała na własnym parkiecie podopiecznych Tomasza Derbisa 28:27, nieco psując im tym samym humory po naprawdę świetnej w ich wykonaniu pierwszej rundzie rozgrywek.

Początek sobotniego meczu był bardzo wyrównany. Najpierw minimalną przewagę osiągnęli co prawda wielunianie (w 10. minucie prowadzili 5:3), wśród których brylował najbardziej doświadczony Tomasz Matulski, a następnie gospodarze, którzy po trafieniu Pawła Gąsiorka wyszli w 18. minucie na prowadzenie 8:6, jednak w 20. minucie na tablicy wyników mieliśmy remis 8:8. Kolejnego gola rzuciła Nielba, lecz w końcówce pierwszej połowy zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli emkaesiacy, którzy po trafieniach Konrada Krzaczyńskiego, Tomasza Wawrzyniaka, Radosława Majdy i braci Dutkiewiczów wygrywali do przerwy w Wągrowcu 15:12. Co ciekawe, wynik mógł być zdecydowanie korzystniejszy dla wągrowczan, ale już po ostatnim gwizdku sędziego nie wykorzystali oni trzeciego rzutu karnego w tym meczu.

Druga połowa przez długi czas układała się po myśli przyjezdnych. Tomasz Matulski, wspierany przez obrońców, cały czas trzymał wysoki procent obronionych piłek, a w ataku wychodziło jego kolegom z pola niemal wszystko. Choć nic na to nie wskazywało, "Rozpędzona Wieluńska Lokomotywa" w końcu się jednak zacięła, a kluczowym momentem spotkania okazała się 47. minuta. MKS prowadził wtedy 24:20 i przez chwilę grał w przewadze dwóch zawodników. Zamiast odjechać rywalom, pozwolił im się zbliżyć na dwa gole, a to wyraźnie ich pobudziło. Jeszcze w 56. minucie, gdy Konrad Krzaczyński trafił na 27:25, wydawało się, że ekipa z Wielunia opanuje kryzys i dowiezie prowadzenie do końca. Gospodarze niestety na to nie pozwolili. Za chwilę pokonali Grzegorza Cieślaka 3-krotnie, a sami nie stracili ani jednej bramki, w efekcie czego zwyciężyli 28:27.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Wieluń 28:27 (12:15)

Nielba: Mateusz Napierała, Tobiasz Matyjak, Dariusz Zanto - Michał Kociołek, Paweł Gregor 9, Paweł Gąsiorek 8 (0/1), Bartosz Świerad 2 (1/3), Łukasz Izban, Alan Karczewski, Łukasz Hoffman 1, Dariusz Widziński 3 (2/2), Dawid Matłoka 2, Dawid Pietrzkiewicz 3, Patryk Skrzypczak, Michał Hoffman.

Trener: Bartosz Świerad.

MKS: Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 1, Mateusz Kaźmierczak 1, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 2, Łukasz Piwnicki, Maciej Torchała, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 6, Michał Bernaś, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 5 (4/4), Paweł Dutkiewicz 9 (3/3), Radosław Majda 3.

Przebieg meczu: 5' 1:2, 10' 3:5, 15' 7:6, 20' 8:8, 25' 10:12, 30' 12:15, 35' 14:17, 40' 16:21, 45' 19:23, 50' 23:25, 55' 25:26, 60' 28:27.

Kary: Nielba - 12 minut (Gregor x 2, Gąsiorek, Pietrzkiewicz x 2, Skrzypczak), MKS - 6 minut (Kaźmierczak x 2, Bernaś).