«
»

Miłe złego początki. MKS wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe!

Początek meczu należał do T. Matulskiego i P. Dutkiewicza. Później do głosu doszli jednak gospodarze... Początek meczu należał do T. Matulskiego i P. Dutkiewicza. Później do głosu doszli jednak gospodarze... fot. Krzysztof Krawczyk

Bez wyjazdowego zwycięstwa w sezonie pozostaną po 9. kolejce seniorzy MKS-u. Po świetnym początku spotkania w Kościerzynie podopieczni Tomasza Derbisa niestety nie zdołali utrzymać prowadzenia i ostatecznie przegrali z miejscowym Sokołem 25:29.

Lepszej inauguracji meczu wielunianie nie mogli sobie wymarzyć. Dzięki serii bramek Pawła Dutkiewicza i świetnej postawie w bramce Tomasza Matulskiego po 8 minutach gry prowadzili bowiem z gospodarzami 6:1 i zanosiło się na to, że w Kościerzynie będą w stanie zdobyć pierwszy komplet punktów na wyjeździe w I lidze. Niestety zamiast "dobić" rywala, gdy przy stanie 6:2 mieli kilka okazji na powiększenie przewagi, emkaesiacy "podali mu rękę" i mecz szybko się wyrównał. Duża w tym zasługa - posiadającego superligową przeszłość - Sebastiana Sokołowskiego, który swoimi skutecznymi interwencjami nie pozwolił odskoczyć graczom z Wielunia. Mimo przebudzenia zespołu Andrzeja Gryczki, goście nie dali tak łatwo za wygraną. Po tym jak przeciwnik doprowadził do remisu (8:8 w 21. minucie), to znów oni przejęli inicjatywę i w rezultacie prowadzili do przerwy 11:10.

O ile w pierwszej połowie nie można było mieć zbyt wielu pretensji o postawę ekipy Tomasza Derbisa w obronie, to po zmianie stron gra w defensywie zupełnie jej nie wychodziła. Niewiele lepiej było także w ataku, a to skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Nie dość, że w 33. minucie po raz pierwszy udało im się wyjść na prowadzenie, to w kolejnych minutach ich przewaga systematycznie rosła. Wielunianie próbowali reagować na boiskowe zdarzenia, zmieniając chociażby ustawienie w obronie, lecz Sokół nic sobie z tego robił. W 52. minucie po trzech trafieniach z rzędu wygrywał już 26:19 i stało się jasne, że tego dnia już nie przegra. Choć na 4 minuty przed końcem zrobiło się nawet 29:21, to MKS zdołał odrobić nieco straty i finalnie mecz zakończył zwycięstwem kościerzynian 29:25.

Sokół Browar Kościerzyna - MKS Wieluń 29:25 (10:11)

Sokół: Łukasz Skowron, Sebastian Sokołowski - Jakub Reichel, Bartosz Kuczyński, Maciej Reichel 6, Marek Piechowski, Łukasz Szala 4, Krzysztof Jasowicz 5, Aleksander Bronk 6 (4/4), Mariusz Czaja 3, Michał Chyła, Adam Konkel, Tymoteusz Zimmermann, Karol Bednarek, Michał Derdzikowski 4, Szymon Kmieć 1.

Trener: Andrzej Gryczka.

MKS: Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Bartosz Kicmach, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek, Mateusz Kaźmierczak 3, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 5, Łukasz Piwnicki (0/1), Maciej Torchała, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 2, Michał Bernaś 2, Krzysztof Dutkiewicz 1 (1/1), Paweł Dutkiewicz 12 (6/8), Radosław Majda.

Przebieg meczu: 5' 1:3, 10' 2:6, 15' 4:7, 20' 7:8, 25' 9:10, 30' 10:11, 35' 14:12, 40' 18:16, 45' 20:17, 50' 25:19, 55' 28:21, 60' 29:25.

Kary: Sokół - 14 minut (Piechowski x 2, Szala x 2, Jasowicz, Czaja, Konkel), MKS - 12 minut (Węcek x 2, Kaźmierczak x 2, Krzaczyński, Cieślak).