«
»

Grunwald bez szans w Wieluniu. MKS z trzecim zwycięstwem w sezonie!

Tomasz Wawrzyniak został uznany najlepszym zawodnikiem meczu z Grunwaldem. W sobotę rzucił 7 goli. Tomasz Wawrzyniak został uznany najlepszym zawodnikiem meczu z Grunwaldem. W sobotę rzucił 7 goli. fot. Krzysztof Krawczyk

Najwyższe zwycięstwo w sezonie odnieśli w sobotę wieluńscy szczypiorniści. Spotkanie z Grunwaldem Poznań, który podobnie jak MKS, jest beniaminkiem rozgrywek, było dosyć jednostronne i zakończyło się zdecydowaną wygraną wielunian 34:25.

Początek sobotniego spotkania należał do Tomasza Wawrzyniaka. Po 10 minutach gry miał on już na koncie 4 trafienia i to właśnie dzięki jego golom gospodarze prowadzili wtedy 5:4. Od tego momentu wesprzeć rozgrywającego MKS-u postanowili pozostali gracze z pola. Najpierw "hat-tricka" zanotował Konrad Krzaczyński, a następnie bramki zaczął zdobywać najlepszy strzelec rozgrywek Paweł Dutkiewicz. Im dłużej trwał mecz, tym trudniej przychodziło gościom utrzymanie kontaktu z podopiecznymi Tomasza Derbisa. Jeszcze w 19. minucie było tylko 10:7 dla wielunian, ale 7 minut później ich przewaga wynosiła już 7 trafień - 15:8. W efekcie do przerwy  emkaesiacy prowadzili dosyć pewnie 17:11.

Drugą część gry lepiej zaczęli przyjezdni, którzy w głównej mierze za sprawą Krzysztofa Martyńskiego odrobili znaczną część strat i w 39. minucie przegrywali zaledwie 19:22. Wieluńscy zawodnicy na całe szczęście szybko się otrząsnęli. Po dwóch bramkach starszego z braci Dutkiewiczów i jednej Mateusza Kaźmierczaka prowadzili 25:19, a za chwilę na gola Aleksandra Pawłowskiego odpowiedzieli czterema kolejnymi trafieniami i w 48. minucie zrobiło się 29:20. W końcówce meczu, poza trzema bramkami Michała Majewskiego, który przez jeden sezon reprezentował barwy juniorów MKS-u, nic nadzwyczajnego już nie wydarzyło i wieluński zespół mógł zacząć świętować swoje trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

MKS Wieluń - WKS Grunwald Poznań 34:25 (17:11)

MKS: Grzegorz Cieślak, Tomasz Matulski - Bartosz Kicmach, Kamil Młodzieniak 2, Krzysztof Węcek 3, Wojciech Rybczyński, Mateusz Kaźmierczak 2, Szymon Famulski, Tomasz Wawrzyniak 7, Maciej Torchała 2, Robert Pawelec, Konrad Krzaczyński 6, Michał Bernaś 1, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 9 (3/3), Radosław Majda 1.

Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak 5 (3/3), Filip Kurek 1, Robert Fogler 1, Alan Harasymek 1 (1/1), Mateusz Lubiewski (0/1), Krzysztof Martyński 7, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt, Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak, Mateusz Matlach 4, Łukasz Karbowski, Michał Majewski 3 (1/1), Aleksander Pawłowski 2.

Trener: Rafał Walczak.

Przebieg meczu: 5' 3:3, 10' 5:4, 15' 9:5, 20' 11:7, 25' 14:8, 30' 17:11, 35' 20:15, 40' 24:19, 45' 27:20, 50' 29:21, 55' 31:24, 60' 34:25.

Kary: MKS - 12 minut (Kicmach, Węcek x 2, Kaźmierczak, Famulski, Pawelec), Grunwald - 10 minut (Kurek, Harasymek, Karbowski, Piechowiak x 2).

Pozostałe mecze 8. kolejki:

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:30
MKS Nielba Wągrowiec - Sokół Browar Kościerzyna 26:26
Spójnia Gdynia - OKPR Warmia Traveland Olsztyn 26:25
MKS Mazur Sierpc - GKS Żukowo 30:27
MKS Real-Astromal Leszno - Orlen Wisła II Płock (mecz przełożony na 16 listopada)

SMS ZPRP Gdańsk - Stal Gorzów (mecz przełożony na 16 listopada)