«
»

AZS AWF znów pokonany. Pyrrusowe zwycięstwo MKS-u na koniec sezonu!

MKS 2-krotnie pokonał w tym sezonie AZS AWF. Mimo to, zajął w tabeli "dopiero" trzecie miejsce. MKS 2-krotnie pokonał w tym sezonie AZS AWF. Mimo to, zajął w tabeli "dopiero" trzecie miejsce. fot. Krzysztof Krawczyk

Drugie zwycięstwo w sezonie nad AZS-em AWF Biała Podlaska odnieśli w sobotę seniorzy MKS-u Wieluń. Podopieczni Tomasza Derbisa pokonali tym razem w hali WOSiR świeżo upieczonego pierwszoligowca 31:28, lecz komplet punktów niestety nie dał im awansu na pozycję wicelidera, która uprawniałaby do gry w barażach o I ligę. Ostatecznie zajęli oni trzecie miejsce w tabeli, podczas gdy na drugiej lokacie uplasował się Mazur Sierpc, który w ostatniej kolejce wygrał u siebie z KS-em Uniwersytet Radom 37:31.

Gospodarze przystąpili do sobotniego spotkania niezwykle mocno skoncentrowani. Widać to było zwłaszcza w defensywie, przez którą przyjezdni albo nie mogli się przebić, albo gdy ta sztuka już im się udawała, na posterunku stał świetnie tego dnia dysponowany Andrzej Waloch. W efekcie w 7. minucie na tablicy wyników było 4:0 dla MKS-u, a 3 minuty później 6:2 i choć lider tabeli nie dawał za wygraną, bo po trzech kolejnych trafieniach zniwelował stratę do jednego gola, to kontrolę nad przebiegiem meczu w dalszym ciągu mieli wielunianie. W 21. minucie, po kolejnej bramce najskuteczniejszego na boisku Pawła Dutkiewicza, emkaesiacy znów mieli bowiem o 4 gole na koncie więcej (10:6) i tą bezpieczną przewagę spokojnie dowieźli do końca pierwszej połowy. Ostatecznie do przerwy mieliśmy wynik 14:11.

Po zmianie stron goście mozolnie próbowali gonić rywala. Najbliżej osiągnięcia tego celu byli pomiędzy 40. a 45. minutą, kiedy 3-krotnie zbliżyli się do wieluńskich zawodników na jedno trafienie (18:17, 19:18 i 20:19). Ci na doprowadzenie do remisu na szczęście nie pozwolili. Co więcej, od stanu 20:19 rzucili 3 gole z rzędu, dzięki czemu w 47. minucie wygrywali 23:19. 4-bramkowa zaliczka MKS-u utrzymywała się już niemal do ostatniego gwizdka. Akademicy z Białej Podlaskie walczyli wprawdzie ze wszystkich sił o jak najlepszy rezultat (w 54. i 56. było odpowiednio 27:25 i 28:26), ale tego dnia lepsi byli podopieczni Tomasza Derbisa, którzy ostatecznie zwyciężyli 31:28.

Co ważne, do zwycięstwa swojego zespołu poprowadził w końcówce Paweł Dutkiewicz, który nie dość, że został królem strzelców tegorocznych rozgrywek, to wybrano go także najlepszym zawodnikiem MKS-u w sezonie. Łącznie pokonał on w sobotę bramkarzy rywali aż 11-krotnie, a jego całoroczny dorobek zatrzymał się na 207 trafieniach. Gratulujemy!

MKS Wieluń - AZS AWF Biała Podlaska 31:28 (14:11)

MKS: Andrzej Waloch, Jarosław Wolniaczyk - Leszek Mielczarek 1, Dawid Głowacki 2, Krzysztof Węcek 4, Michał Łuczak, Szymon Famulski, Łukasz Piwnicki 2 (1/2), Maciej Torchała 3, Robert Pawelec 1, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 4, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz 11 (3/4), Radosław Majda 3.

AZS AWF: Łukasz Adamiuk, Damian Chmurski, Marek Kubiszewski 1 - Mateusz Antolak 4, Bartosz Warmijak, Maciej Chodur 2, Kamil Wasiłek 4, Jakub Rusin 4, Maksim Kruchkou 5, Jakub Wańkowicz 1 (0/1), Filip Kurek 2, Piotr Pezda 5 (1/1).

Trener: Dzmitry Tsikhan.

Przebieg meczu: 5' 2:0, 10' 6:2, 15' 7:5, 20' 9:6, 25' 11:8, 30' 14:11, 35' 15:13, 40' 18:17, 45' 21:19, 50' 25:22, 55' 27:25, 60' 31:28.

Kary: MKS - 12 minut (M. Łuczak, Piwnicki, Torchała x 2, Pawelec, Majda), AZS AWF - 8 minut (Chodur x 2, Rusin, Pezda).