«
»

MKS po raz drugi z rzędu gorszy w meczu na szczycie!

Adrian Prątnicki (nr 18) rzucił w sobotę MKS-owi Wieluń 8 bramek. Adrian Prątnicki (nr 18) rzucił w sobotę MKS-owi Wieluń 8 bramek. fot. Nowy Tygodnik Sierpecki

Drugi kolejny mecz na szczycie z udziałem zawodnikiem MKS-u niestety zakończył się kolejnym zawodem. Wieluńscy szczypiorniści zagrali co prawda zecydowanie lepsze zawody niż w starciu z AZS-em UW w Warszawie, ale mimo to, przegrali na wyjeździe z Mazurem Sierpc 27:28, czym znacznie skomplikowali sobie sytuację w kontekście walki o awans do I ligi.

Hit 21. kolejki od początku był niezwykle wyrównany. Choć od pierwszych minut delikatnie lepsze wrażenie sprawiał MKS, to żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej niż 2-bramkowej przewagi. Najbliżej osiągnięcia tego celu w pierwszej części gry byli podopieczni Tomasza Derbisa, którzy przy stanie 10:8 dla nich mieli kilka stuprocentowych sytuacji na podwyższenie rezultatu. W decydujących momentach niestety fatalnie pudłowali, dlatego gospodarze najpierw zdołali wyrównać, a tuż przed przerwą powrócić na długo oczekiwane prowadzenie. Finalnie, po bramach Krzysztofa Węcka i Dawida Głowackiego, to jednak wielunianie schodzili do szatni w lepszych nastrojach, wygrywając z Mazurem 14:13.

Po zmianie stron w ekipie gości wyraźnie coś się zacięło. W 32. minucie, po golu najskuteczniejszego z emkaesiaków Dawida Głowackiego, było wprawdzie 15:14 dla wieluńskiego zespołu, lecz jak się okazało, było to ostatnie prowadzenie wielunian w tym meczu. Później inicjatywę przejęli bowiem sierpczanie, którzy z minuty na minuty czuli się na boisku coraz pewniej. W 43. minucie byli lepsi od teamu z Wielunia już o 3 trafienia (20:17) i mimo że w 50. minucie znów mieliśmy remis (23:23), to cały czas przyjezdni musieli gonić wynik.

Swoje dołożyli też sędziowie, którzy postanowili, że w tym spotkaniu nie będą odgwizdywać rzutów karnych. Łącznie oba zespoły rzucały z linii 7 metrów 4 razy, ale według nas już do przerwy powinno być już ich co najmniej dwukrotnie więcej. Kluczowa dla losów spotkania okazała się natomiast sytuacja z początku 58. minuty, kiedy sędzia stolikowy przyznał 2 minuty kary Leszkowi Mielczarkowi za rzekome złe wykonanie zmiany. MKS przegrywał wtedy tylko jedną bramką i po tej kontrowersyjnej decyzji musiał odrabiać straty w osłabieniu. Ostatecznie do wyrównania nie doszło, dlatego ze zwycięstwa po końcowym gwizdku mogli się cieszyć sierpeccy zawodnicy, którzy zwyciężyli z wieluńskim zespołem 28:27.

MKS Mazur Sierpc - MKS Wieluń 28:27 (13:14)

Mazur: Mariusz Strześniewski, Sebastian Domżalski - Tomasz Kozłowski, Adam Kozłowski 1, Krzysztof Kozłowski, Dariusz Prątnicki, Patryk Przygucki 4, Hubert Rutkowski 4, Jakub Wolski 3, Przemysław Królikowski 3, Marek Krydziński, Łukasz Lisicki 4 (2/2), Adrian Prątnicki 8, Jarosław Wiśniewski 1, Marek Grączewski, Patryk Chmielewski.

Trener: Marek Listkowski.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Leszek Mielczarek 1, Dawid Głowacki 8, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 5, Szymon Famulski, Łukasz Piwnicki 2, Maciej Torchała 2, Robert Pawelec, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 4, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 2 (1/2), Radosław Majda 2.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 4:4, 15' 6:7, 20' 8:9, 25' 10:10, 30' 13:14, 35' 17:15, 40' 18:17, 45' 20:18, 50' 23:23, 55' 25:24, 60' 28:27.

Kary: Mazur - 10 minut (K. Kozłowski x 2, Przygucki, Królikowski, Wiśniewski), MKS - 6 minut (Mielczarek x 2, Bernaś).

Czerwona kartka: Królikowski.