«
»

Bolesna porażka MKS-u w stolicy

Mecz w Warszawie to jak na razie najgorsze spotkanie w wykonaniu MKS-u w tym sezonie. Mecz w Warszawie to jak na razie najgorsze spotkanie w wykonaniu MKS-u w tym sezonie. fot. www.informator-stolicy.pl

To był istna tragedia - tak w skrócie można podsumować to, co wydarzyło w sobotę w stolicy w hicie 20. kolejki II ligi Grupy III. Choć faworytem spotkania wydawał się być MKS, który jest liderem tabeli, to szósty w ligowej stawce AZS UW szybko wybił mu z głowy myśli o kolejnym zwycięstwie i w efekcie zasłużenie wygrał na własnym parkiecie 34:26.

Już początek sobotniego spotkania był zapowiedzią tego, że MKS będzie mieć o zwycięstwo w stolicy bardzo ciężko. Po 6 minutach gospodarze wygrywali bowiem 3:0, pokazując, że w tym starciu liczą się dla nich tylko dwa punkty. Choć w bramce UW zabrakło dotychczasowego podstawowego bramkarza, Marcina Malanowskiego, który kilka dni temu odszedł do KPR-u Legionowo, to między słupkami genialne zastąpił go Tomasz Szałkucki.

Wielunianie niemiłosiernie obijali go przez większość meczu, a sami popełniali za to fatalne błędy w obronie, co do tej pory w rundzie rewanżowej raczej im się nie zdarzało. W konsekwencji wynik na styku utrzymywał się tylko do 15. minuty, gdy na tablicy wyników było 8:6 dla graczy UW. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał już zdecydowanie do nich, co - jak się później okazało - zdecydowało o losach spotkania. Ten okres gry MKS przegrał 5:11 i do przerwy rywale prowadzili aż 19:11.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Derbisa postanowili zmienić system obrony, chcąc jak najszybciej odrobić straty, ale niestety na niewiele się do zdało. W 43. minucie udało im się wprawdzie zbliżyć do rywali na 5 goli (17:22), lecz na pójście za ciosem zabrakło już sił. Akademicy z Warszawy spokojnie dowieźli więc korzystny wynik do końca i ostatecznie wygrali z MKS-em 34:26. Ten wynik na pewno ucieszył pozostałe ekipy ze ścisłej czołówki, ale mamy nadzieję, że emkaesiacy szybko podniosą się po tej dotkliwej porażce i już po świętach wielkanocnych wrócą na zwycięską ścieżkę.

AZS UW Warszawa - MKS Wieluń 34:26 (19:11)

AZS UW: Tomasz Szałkucki, Dominik Morawski - Marcin Szybiński 4, Sławomit Kuc 1, Dawid Szpejna 4 (2/3), Tomasz Bulej 1, Marcin Borzymowski 3, Tomasz Makowski 5, Michał Steć, Kamil Praski 1, Łukasz Wolski 6, Marek Podobas (0/1), Mateusz Szmulik 5, Piotr Kacperski 3, Jakub Pietrzak, Robert Piechnik 1.

Trener: Robert Bliszczyk.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch, Jarosław Wolniaczyk - Leszek Mielczarek, Dawid Głowacki 1, Kamil Młodzieniak 1, Krzysztof Węcek 1, Michał Łuczak, Łukasz Piwnicki 5 (0/1), Maciej Torchała 3, Robert Pawelec, Tomasz Łuczak 2, Michał Bernaś 5, Krzysztof Dutkiewicz 2, Paweł Dutkiewicz 5 (2/3), Radosław Majda 1.

Przebieg meczu: 5' 2:0, 10' 5:3, 15' 8:6, 20' 12:7, 25' 16:9, 30' 19:11, 35' 21:14, 40' 22:16, 45' 25:17, 50' 26:20, 55' 29:22, 60' 34:26.

Kary: AZS UW - 16 minut (Szpejna, Borzymowski, Wolski, Podobas, Pietrzak, Bulej x 3), MKS - 14 minut (Mielczarek x 2, Torchała, Pawelec x 2, Bernaś, K. Dutkiewicz).