«
»

Czarni rozgromieni. 10. zwycięstwo z rzędu MKS-u stało się faktem!

Maciej Torchała rzucił z Czarnymi 7 goli. Wszystkie w pierszej połowie spotkania. Maciej Torchała rzucił z Czarnymi 7 goli. Wszystkie w pierszej połowie spotkania. fot. Krzysztof Krawczyk

Świadkami kolejnego efektownego występu swoich zawodników na drugoligowych parkietach byli w sobotę wieluńscy kibice. Choć podopieczni Tomasza Derbisa do 20. minuty musieli gonić rywali, to finalnie rozbili beniaminka z Regimina różnicą 19 bramek - 41:22. Zwycięstwo nad Czarnymi było dla MKS-u dziesiątym z rzędu wygranym meczem w obecnym sezonie.

Mimo okazałego zwycięstwa, sobotni mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Inicjatywę od pierwszych minut przejęli bowiem gracze z Regimina, którzy w dużej mierze dzięki świetnej postawie w bramce byłego zawodnika Gwardii Opole Łukasza Romatowskiego oraz najlepszego strzelca w drużynie Patryka Dębca, w 17. minucie prowadzili z MKS-em 11:9. Podrażnieni tym faktem wielunianie spokojnie przeczekali jednak bardzo dobry okres gry przeciwnika i w końcu rzucili się do odrabiania strat. W efekcie w 20. minucie odzyskali prowadzenie i choć jeszcze w 27. minucie wygrywali tylko 14:13, to pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:14 na ich korzyść.

Jak się okazało, po przerwie na boisku rządziła już tylko jedna drużyna i ku uciesze wieluńskiej publiczności, byli to emkaesiacy, którzy nie dość, że znacznie poprawili grę w defensywie, to jeszcze stali się zabójczo skuteczni w ataku. Drugą część spotkania zaczęli od 4 kolejnych trafień, a po bramce Mateusza Liszewkiego na 15:23, dołożyli serię 6 goli z rzędu. W 50. minucie na tablicy wyników było 33:16, co oznaczało, że pierwsze 20 minut drugiej połowy podopieczni Tomasza Derbisa wygrali 14:2. W ostatnich 10 minutach, przede wszystkim za sprawą Rafała Krajewskiego, Czarni poprawili nieco swój dorobek bramkowy, ale gospodarze trafiali w tym czasie do siatki jeszcze częściej i w konsekwencji zwyciężyli 41:22.

MVP meczu wybrano Macieja Torchałę, który obok Pawła Dutkiewicza i Dawida Głowackiego, był w sobotę najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u. Co cieszy jednak najbardziej, to fakt, że poza wymienioną trójką, na listę strzelców w starciu z beniaminkiem wpisało się jeszcze 10 innych wieluńskich szczypiornistów. Sobotnie zwycięstwo było natomiast dziesiątym z rzędu wygranym spotkaniem wielunian w tegorocznych rozgrywkach. Przed nimi teraz trzy bardzo ciężkie starcia z ekipami ze ścisłej czołówki rozgrywek - z AZS-em UW Warszawa, Mazurem Sierpc i Anilaną Łódź.

MKS Wieluń - MUKS Czarni Regimin 41:22 (19:14)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Leszek Mielczarek 3, Dawid Głowacki 6, Kamil Młodzieniak 3, Krzysztof Węcek 1, Michał Łuczak 1, Szymon Famulski 1, Łukasz Piwnicki 2, Maciej Torchała 7, Robert Pawelec 3, Tomasz Łuczak 1, Michał Bernaś 2, Krzysztof Dutkiewicz 3, Paweł Dutkiewicz 8 (3/3), Radosław Majda.

Czarni: Damian Zjadewicz, Łukasz Romatowski - Mateusz Miłek, Łukasz Kliowski, Mateusz Baranowski, Mateusz Liszewski 2, Andrzej Kosik, Patryk Dębiec 5 (1/2), Arkadiusz Chyliński, Kacper Cicholski 1, Piotr Kraszewski 1, Kamil Szymański 4, Rafał Krajewski 7 (1/1), Adam Poznański.

Trener: Jacek Warda.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 6:6, 15' 8:10, 20' 12:11, 25' 14:12, 30' 19:14, 35' 23:14, 40' 26:15, 45' 28:15, 50' 33:16, 55' 36:19, 60' 41:22.

Kary: MKS - 2 minuty (Pawelec), Czarni - 6 minut (Kosik, Chyliński, Cicholski).