«
»

Udany rewanż MKS-u. Trójka Ostrołęka pokonana!

Krzysztof Węcek rzucił w ostatnich 7 minutach 3 bramki. Łącznie w Ostrołęce wpisał się na listę strzelców 5 razy. Krzysztof Węcek rzucił w ostatnich 7 minutach 3 bramki. Łącznie w Ostrołęce wpisał się na listę strzelców 5 razy. fot. moja-ostroleka.pl

Łatwo nie było, ale udało się. Tak w skrócie można podsumować wyjazdowy mecz MKS-u do Ostrołęki, w którym podopieczni Tomasza Derbisa pokonali miejscową Trójkę 31:27, rewanżując się tym samym gospodarzom za niespodziewany remis w pierwszej rundzie w Wieluniu.

Poprzednie starcia z Trójką pokazały, że nie jest ona ulubionym przeciwnikiem wieluńskiego zespołu. Jak się okazało, sobotni mecz w Ostrołęce to potwierdził, ponieważ od samego początku gospodarze postawili ekipie z Wielunia bardzo twarde warunki. W efekcie pierwsza połowa była niezwykle zacięta i toczyła się praktycznie cały czas ?bramka za bramkę?. Na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, lecz żadna nie potrafiła zdobyć większej niż jednobramkowej przewagi. Ostatecznie do przerwy o jedno trafienie lepszy był MKS, który taki stan rzeczy w dużej mierze zawdzięczał świetnej postawie Pawła Dutkiewicza. Aktualny lider strzelców rozgrywek zdobył bowiem w pierwszych 30 minutach 9, a w całym meczu aż 14 goli.

Początek drugiej części gry należał do emkaesiaków, którzy po dwóch bramkach wspomnianego wcześniej Pawła Dutkiewicza i jednej Michała Bernasia w końcu odskoczyli Trójce na kilka trafień. W 38. minucie ich zaliczka wynosiła 3 bramki (18:15), a w 44. minucie wzrosła do 4 goli (21:17). W 51. minucie wielunianie prowadzili już 25:20 i losy spotkania wydawały się być przesądzone. Gospodarze ambitnie walczyli wprawdzie do końca, niwelując straty w 56. minucie do dwóch trafień, lecz wieluńscy szczypiorniści nie dali się już dogonić. Od stanu 26:28 dwa razy z rzędu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Węcek i stało się jasne, że MKS wywiezie z Ostrołęki dwa punkty. Finalnie podopieczni Tomasza Derbisa wygrali 31:27, udanie rewanżując się tym samym gospodarzom za niespodziewany remis w pierwszej rundzie w Wieluniu.

UMKS Trójka Ostrołęka - MKS Wieluń 27:31 (13:14)

Trójka: Mateusz Bieniecki, Patryk Wojciechowski, Piotr Kozłowski - Patryk Obidziński 1, Hubert Milewski 6 (1/1), Artur Choroszewski 3, Patryk Kuliś 3, Łukasz Kosiński, Eryk Obidziński, Adrian Piskowski, Krzysztof Zieliński, Kamil Ludwiczak 5, Sławomir Dmowski 3, Rafał Niećko 5 (1/2), Łukasz Kowalczyk, Tomasz Ścibek 1.

Trener: Radosław Żebrowski.

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Leszek Mielczarek, Dawid Głowacki 4, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 5, Michał Łuczak, Szymon Famulski, Łukasz Piwnicki, Maciej Torchała 1, Robert Pawelec, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 5, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 14 (6/6), Radosław Majda 1.

Przebieg meczu: 5' 2:2, 10' 4:4, 15' 6:5, 20' 7:7, 25' 9:9, 30' 13:14, 35' 15:16, 40' 16:18, 45' 18:21, 50' 20:24, 55' 25:28, 60' 27:31.

Kary: Trójka - 4 minuty (Milewski, Kowalczyk), MKS - 10 minut (Mielczarek, Węcek, Pawelec x 2, Bernaś).