«
»

Na początek "Kanzas", czyli drugoligowcy wracają do gry

W Wieluniu MKS pokonał Kanzas 42:16. Jaki będzie wynik rewanżu w Konstantynowie Łódzkim? W Wieluniu MKS pokonał Kanzas 42:16. Jaki będzie wynik rewanżu w Konstantynowie Łódzkim? fot. Krzysztof Krawczyk

Dokładnie 8 tygodni - tyle trwała przerwa między rundami w II lidze piłkarzy ręcznych. Jej koniec nastąpi już w najbliższy weekend, w czasie którego czeka nas wiele ciekawych spotkań. Największe emocje powinny towarzyszyć starciom AZS-u AWF Biała Podlaska z Mazurem Sierpc i Uniwersytetu Radom z Politechniką Anilana Łódź, lecz my będziemy bacznie przyglądać się temu, co wydarzy się w Konstantynowie Łódzkim, gdzie lider tabeli MKS Wieluń zmierzy się z ostatnią ekipą w stawce - miejscowym Włókniarzem.

Ekipa z Konstantynowa Łódzkiego nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. W 13 dotychczasowych meczach podopieczni Pawła Kraski zdobyli tylko 3 punkty i jeśli myślą o utrzymaniu, muszą ten dorobek w rundzie rewanżowej znacznie poprawić. Jedynym zespołem, który w tegorocznych rozgrywkach musiał uznać wyższość Włókniarza, jest AZS AWF Warszawa. Akademicy przegrali z nim na wyjeździe 18:24. Oczko stracił też w konfrontacji z "Kanzas" Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, który po dramatycznym spotkaniu zremisował w Konstantynowie 19:19, choć do przerwy prowadził aż 14:5.

MKS rozgromił z kolei u siebie Włókniarza aż 42:16, dlatego wszystko wskazuje na to, że w sobotę murowanym faworytem do zwycięstwa będzie aktualny lider rozgrywek. Mimo to, drużyna Tomasza Derbisa nie może lekceważyć sobotniego przeciwnika, gdyż u siebie potrafi być on naprawdę groźny. Przekonali się o tym chociażby w 2. kolejce zawodnicy z Sierpca, którzy po pierwszej połowie wygrywali w Konstantynowie tylko 5:4 oraz... wielunianie, którzy co sezon toczą z "Kanzas" wyrównane boje na jego terenie. Oby tym razem obyło się bez nerwów i emkaesiacy wrócili do Wielunia z kompletem punktów zdobytym po jednostronnym widowisku.