«
»

Bez niespodzianki w Lublinie. AZS UMCS pokonany!

Spotkanie w Lublinie od początku do końca toczyło się pod dyktando wieluńskich zawodników Spotkanie w Lublinie od początku do końca toczyło się pod dyktando wieluńskich zawodników fot. www.azs.umcs.pl

Zgodnie z planem wieluńskich szczypiornistów potoczył się wyjazdowy mecz 11. kolejki II ligi. Podopieczni Tomasza Derbisa pewnie pokonali w nim AZS UMCS Lublin 31:23, co przy niespodziewanej porażce Mazura Sierpc z AZS-em AWF Warszawa dało im awans na pozycję wicelidera tabeli.

Wielunianie nie zagrali może w Lublinie wielkich zawodów, lecz to oni byli stroną przeważającą w sobotnim spotkaniu od początku do samego końca. Gospodarze chcieli wprawdzie zaskoczyć przyjezdnych, gdyż w pierwszych minutach grali obroną każdy swego, ale jak się okazało, toczyli wyrównaną walkę tylko do 12. minuty, gdy na tablicy wyników było 4:4. Później 4 gole z rzędu rzucili wieluńscy gracze, którzy zdobytą w ten sposób przewagę spokojnie dowieźli do końca pierwszej połowy. Ta zakończyła się bowiem prowadzeniem emkaesiaków 16:11.

Chcąc ponownie zaskoczyć rywali, lublinianie rozpoczęli drugą odsłonę od bardzo wysokiej obrony. Podobnie jak w pierwszej części gry, nie przynosiło to jednak efektów, gdyż w 33. minucie zrobiło się 19:12 dla MKS-u i trener gospodarzy powrócił do ustawienia 6-0 w defensywie. Ta decyzja również nie wpłynęła pozytywnie na poczynania lubelskiego zespołu. W 41. minucie podopieczni Tomasza Derbisa prowadzili już 24:15 i stało się niemal jasne, że wrócą do Wielunia z kompletem punktów. Szansę gry dostali więc wszyscy wieluńscy zawodnicy, którzy przyjechali do Lublina i choć przewagi nie dało się już powiększyć, to mecz zakończył się pewnym zwycięstwem wielunian 31:23.

AZS UMCS Lublin - MKS Wieluń 23:31 (11:16)

AZS: Kacper Gajecki, Adam Świerszcz - Przemysław Pawelczuk 1, Radosław Frycz 1, Piotr Makowski, Tomasz Bożek (0/1), Jakub Karczmarczyk 3, Michał Andrusiewicz, Mateusz Nastaj 2, Sebastian Sykut 3, Cezary Muszyński 2, Hubert Obydź 4 (1/1), Michał Dziemiach 7, Tomasz Zienkiewicz, Miłosz Drozd.

Trener: Jakub Ignaszewski.

MKS: Patryk Kolanek, Jarosław Wolniaczyk - Dawid Głowacki 1, Kamil Młodzieniak 2, Krzysztof Węcek 2, Krystian Kleszcz, Artur Olbiński 1, Łukasz Piwnicki 3 (2/3), Maciej Torchała 3, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś, Filip Ścigała 2, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 7 (2/3), Radosław Majda 3.

Przebieg meczu: 5' 1:2, 10' 3:4, 15' 4:6, 20' 7:10, 25' 10:13, 30' 11:16, 35' 13:19, 40' 15:22, 45' 17:24, 50' 19:26, 55' 21:28, 60' 23:31.

Kary: AZS - 10 minut (Andrusiewicz x 2, Zienkiewicz x 2, Drozd), MKS - 4 minuty (Węcek, Torchała).