«
»

AZS AWF bez szans w Wieluniu. MKS w końcu z kompletem punktów!

W meczu z AZS-em AWF Michał Bernaś pokazał, że po kontuzji odniesionej na początku sezonu nie ma już śladu W meczu z AZS-em AWF Michał Bernaś pokazał, że po kontuzji odniesionej na początku sezonu nie ma już śladu fot. Krzysztof Krawczyk

Po dwóch meczach bez zwycięstwa w II lidze seniorzy MKS-u w końcu zdobyli komplet punktów. Przełamanie nastąpiło w spotkaniu 10. kolejki z AZS-em AWF Warszawa, które wielunianie pewnie wygrali 41:27 (16:12).

Sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy najpierw rzucili 4 pierwsze bramki w meczu, a następnie - wraz z upływem kolejnych minut - systematycznie powiększali swoją przewagę. W połowie pierwszej części gry ich prowadzenie wynosiło już 8 goli (10:2), jednak wyraźnie podrażniło to przyjezdnych, którzy wzięli się za odrabianie strat. Jeszcze w 23. minucie na tablicy wyników mieliśmy wprawdzie rezultat 14:7 dla wielunian, lecz od tego momentu coś się zacięło w bardzo dobrze działającej wieluńskiej maszynie. Podopieczni Pawła Olewniczaka pokonali bowiem w ostatnich 7 minutach pierwszej połowy - świetnie dysponowanego tego dnia - Andrzeja Walocha aż 5 razy, a sami stracili w tym czasie tylko dwa gole, dzięki czemu do przerwy było tylko 16:12 dla emkaesiaków.

Jeśli warszawianie liczyli na to, że w drugiej odsłonie pójdą za ciosem i dogonią gospodarzy, to mocno musieli się zawieść. Wszystko dlatego, że ekipa Tomasza Derbisa powróciła na parkiet zupełnie odmieniona i w efekcie szybko odzyskała wysokie prowadzenie. Po trafieniu - najskuteczniejszego zawodnika w tym meczu - Pawła Dutkiewicza, w 38. minucie zrobiło się bowiem 23:15, a 42. minucie po kolejnym golu starszego z braci Dutkiewiczów było już 27:17 dla MKS-u. To zupełnie podłamało akademików ze stolicy, którzy - podobnie jak wielunianie - zaczęli wpuszczać na parkiet zmienników. Na boisku nic się jednak nie zmieniało. Nadal inicjatywę mieli wieluńscy szczypiorniści, którzy w końcówce jeszcze podkręcili tempo i ostatecznie zwyciężyli 41:27. MVP spotkania wybrano natomiast Michała Bernasia, który rzucając w sobotę 7 bramek, zagrał swoje najlepsze zawody w tegorocznych rozgrywkach.

MKS Wieluń - AZS AWF Warszawa 41:27 (16:12)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Kamil Młodzieniak 3, Krzysztof Węcek 3, Krystian Kleszcz, Szymon Famulski, Artur Olbiński, Łukasz Piwnicki 2, Maciej Torchała 5, Robert Pawelec 2, Tomasz Łuczak 1, Michał Bernaś 7, Oskar Klimas 2, Krzysztof Dutkiewicz 1, Paweł Dutkiewicz 12 (4/4), Radosław Majda 3.

AZS AWF: Bartosz Troński, Filip Wiejek - Kamil Lewandowski, Michał Bekisz 6, Karol Motyl 2, Kamil Kosmala 1, Artur Ciechomski, Rafał Czarnecki 1, Mateusz Niemiec 7 (3/3), Szymon Płodowski 2, Artur Bratkowski, Paweł Kwiatkowski 2, Konrad Haliński 2, Mateusz Miecznikowski 4.

Trener: Paweł Olewniczak.

Przebieg meczu: 5' 4:0, 10' 7:2, 15' 9:2, 20' 13:6, 25' 14:10, 30' 16:12, 35' 19:14, 40' 24:17, 45' 28:20, 50' 32:23, 55' 37:25, 60' 41:27.

Kary: MKS - 6 minut (Olbiński, Pawelec, Klimas), AZS AWF - 2 minuty (Ciechomski).