Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Puchar Szczypiorniaka dla ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego

• Napisane przez  Jacek Piwnicki
Najmłodsi podopieczni Tomasza Derbisa zajęli w turnieju o Puchar Szczypiorniaka czwarte miejsce Najmłodsi podopieczni Tomasza Derbisa zajęli w turnieju o Puchar Szczypiorniaka czwarte miejsce fot. Jacek Piwnicki

W sobotę (14 listopada) odbył się w hali WOSiR turniej 12-latków o Puchar Szczypiorniaka. Nasze dwa wieluńskie zespoły musiały niestety uznać wyższość drużyn przyjezdnych, z których najlepszy okazał się UKS Batory Ostrów Wielkopolski.

Sobotnie zawody wygrał UKS Batory Ostrów Wielkopolski, jednak drugi w końcowej klasyfikacji Orlik Brzeg zdobył tyle samo punktów co zwycięzcy turnieju. W meczu tych drużyn padł bowiem remis 13:13, a o pierwszym miejscu ostrowian zadecydowały wyższe wygrane z MKS-em I i MKS-em II. W meczu gospodarzy zespół Mariusza Wolnego z rocznika 2003 pokonał z kolei o rok młodszych zawodników trenowanych przez Tomasza Derbisa 12:10 i tym samym trzecie miejsce w imprezie zajął MKS I, a czwarte MKS II.