Stal twardsza od Metalu, MKS dopiero czwarty

Oldboje MKS-u rozpoczęli turniej obiecująco, ale ostatecznie zajęli tylko 4. miejsce Oldboje MKS-u rozpoczęli turniej obiecująco, ale ostatecznie zajęli tylko 4. miejsce fot. Hanna Białek-Żóraw

W sobotę (17 października) w hali WOSiR odbył się Ogólnopolski Turniej Kobiet i Mężczyzn z okazji 80. urodzin Henryka Bogusa. Wieluńskim oldbojom niestety nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, gdy wygrali organizowane przez siebie zawody. W sobotniej imprezie zwyciężyli tylko w dwóch meczach, tyle samo przegrali i jeden zremisowali, co dało im 4. miejsce w gronie sześciu drużyn.

MKS dopiero czwarty

Gospodarze zaczęli sobotni turniej obiecująco. W pierwszym meczu przegrywali wprawdzie z Handballem Nowogard 5:8, ale po wziętym przez opiekuna zespołu czasie zdobyli 3 gole z rzędu, by zremisować 8:8. Potem były dwa horrory, ale zakończone happy endem - 8:7 z Tęczą Kościan po bramce Sebastiana Leśniaka 4 sekundy przed końcem i 9:7 ze Stalą Zawadzkie, która - jak się okazało - z MKS-em straciła jedyne punkty w zawodach. W efekcie wielunianie po trzech spotkaniach byli samotnym liderem, a ponieważ kolejni rywale wydawali się w zasięgu gospodarzy, powtórka sprzed roku była całkiem realna.

Niestety czwarty mecz był dla wieluńskich ojdbojów najsłabszym w zawodach, a przegrana z Gwardią Koszalin 7:11 była najniższym wymiarem kary. Początek ostatniej konfrontacji wyglądał jeszcze gorzej, bo po 10 minutach Metal Kluczbork prowadził 5:0. Potem MKS co prawda się podniósł i zaczął gonić wynik, lecz ostatecznie przegrał 7:9, na co największy wpływ miała nieskuteczność wychowanków patrona turnieju Henryka Bogusa w kilku stuprocentowych sytuacjach. A szkoda, bo gdyby wygrali to spotkanie, zajęliby drugie miejsce.

Jak się okazało, o zwycięstwie w turnieju decydowało ostatnie starcie zawodów. W nim mający w składzie zdecydowanie najwięcej młodych graczy zespół z Zawadzkiego pokonał w derbach Opolszczyzny Metal Kluczbork i tym samym Stal okazał się lepsza od Metalu.

Komplet wyników turnieju mężczyzn

4. MKS Wieluń 5 39-42
5. Handball Nowogard 3 45-48
6. Tęcza Kościan 2 50-58

*O drugim miejscu Metalu decydował wygrany mecz z Gwardią, która również zdobyła 6 punktów.

Skład Stali Zawadzkie: Mikołaj Rychnik - Leszek Kaczmarczyk, Piotr Kaczka, Joachim Hajduk, Maciej Grabowski, Marek Kaczka, Adam Czech, Sebastian Szostak.

Skład MKS-u Wieluń: Jacek Papierz, Tomasz Kokot - Piotr Góra, Dariusz Klimczak, Jacek Ostrycharz, Sebastian Leśniak, Paweł Kurowski, Tomasz Doroba, Przemysław Parzonka, Przemysław Prażanowski, Damian Szerszeń, Robert Skrzydlewski, Zbigniew Kędzia, Waldemar Woźniakowski, Paweł Wójcik, opiekun - Jacek Piwnicki.

Pewne zwycięstwo szczypiornistek z Koszalina

Jeśli chodzi o turniej kobiet, w którym udział brały trzy zespoły, po raz kolejny w Wieluniu zwyciężył z kompletem punktów AZS Koszalin. Postęp potwierdziły jednak panie z Relaksu Świdwin, które w dwumeczu okazały się lepsze od Zagłębia Lubin.

Komplet wyników turnieju kobiet

Lubin - Koszalin 5:9
Świdwin - Lubin 9:4
Koszalin - Świdwin 12:5
Koszalin - Lubin 9:5
Świdwin - Lubin 5:7
Koszalin - Świdwin 12:8

Końcowa klasyfikacja turnieju kobiet

1. AZS Koszalin 8 42-23
2. Relax Świdwin 2 27-35
3. MKS Zagłębie Lubin 2 21-32

Skład AZS-u Koszalin: Elżbieta Paryska-Hyjek - Marta Szostakowska, Aneta Idziorek, Agnieszka Kowalska, Katarzyna Bielak, Maja Zienkiewicz, Maja Wierońska, Anna Łuczak.

Wyróżnienia indywidualne

Nagroda fair play - Elżbieta Parys-Hyjek (AZS)
Miss parkietu - Renata Karniłowicz (Relax)
Królowa strzelczyń - Patrycja Jugo (Zagłębie)
Najlepszy zawodnik- Włodzimierz Stawicki (Gwardia)
Najstarszy zawodnik - Wiesław Piotrowicz (Handball)
Mister parkietu - Krzysztof Rychel (Metal)
Nagroda fair play - Sławomir Włodarczuk (Tęcza)
Najsympatyczniejszy zawodnik - Zbyszek Radwański (MKS)
Nagroda Henryka Bogusa dla króla strzelców - Dariusz Lech (Metal)
Nagroda Henryka Bogusa dla kapitana MKS - Waldemar Woźniakowski

Sponsorzy

Puchary dla wszystkich drużyn ufundował Wicewojewoda Łódzki Jarosław Klimas, a pozostałymi sponsorami byli:
Henryk Bogus
PSS Społem Tęcza w Wieluniu
firma BART Andrzej Bieńkowski
restauracja ROMA

Drużyna oldbojów gorąco dziękuje wszystkim wymienionym i już dzisiaj zaprasza do współpracy przy organizacji turnieju w roku 2016.

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU (FOT. HANNA BIAŁEK-ŻÓRAW)
GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU (FOT. KRZYSZTOF KRAWCZYK)