Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Regimin zdobyty. MKS wiceliderem tabeli!

Po zwycięstwie w Regiminie MKS awansował z trzeciego na drugie miejsce w tabeli Po zwycięstwie w Regiminie MKS awansował z trzeciego na drugie miejsce w tabeli fot. Krzysztof Krawczyk

Nie było niespodzianki w Regiminie. MKS pewnie wygrał w sobotę z miejscowym MUKS-em 35:24, zmazując tym samym częściowo plamę sprzed tygodnia, kiedy punkt w Wieluniu urwała mu Trójka Ostrołęka. Zwycięstwo z Czarnymi przy jednoczesnej porażce AZS-u UW Warszawa z AZS-em AWF Biała Podlaska dało podopiecznym Tomasza Derbisa awans na pozycję wicelidera tabeli.

Spotkanie w Regiminie było wyrównane tylko przez kilka pierwszych minut. Od 10. minuty, gdy na tablicy wyników było 6:5 dla wielunian, na boisku rządziła już tylko jedna drużyna. Po bramce Łukasza Piwnickiego zrobiło się bowiem w 13. minucie 8:5, a w 20. minucie, po tym jak skutecznie kontratak wykończył Dawid Głowacki, MKS prowadził już 12:6. Dla gości to było jednak mało. W końcówce pierwszej połowy jeszcze podwyższyli prowadzenie, które po golu Michała Łuczaka wzrosło do 8 trafień - 17:9 w 28. minucie. Rezultat do przerwy na 18:10 ustalił natomiast najskuteczniejszy tego dnia na parkiecie (11 goli w całym meczu) Paweł Dutkiewicz, który już po końcowej syrenie z zimna krwią wykorzystał rzut karny.

Druga część spotkania rozpoczęła się od trzech kolejnych bramek wieluńskich zawodników i stało się jasne, że ten mecz przegrać będzie niezwykle trudno. W 42. minucie było już nawet 26:14, co chyba zbyt bardzo rozluźniło wielunian. Gospodarze mozolnie próbowali odrabiać straty, zbliżając się do podopiecznych Tomasza Derbisa najpierw na 9 (19:28 w 49. minucie), a potem na 7 goli (22:29 w 55. minucie), ale koncertowa gra w bramce Jarosława Wolniaczyka i rewelacyjna postawa Radosława Majdy w ataku pozwoliła na bezpieczne dowiezienie korzystnego wyniku do końca meczu, które ostatecznie - dzięki trzem trafieniom z rzędu emkaesiaków w dwóch ostatnich minutach - zakończyło się wynikiem 35:24 dla MKS-u.

MUKS Czarni Regimin - MKS Wielun 24:35 (10:18)

MUKS: Mateusz Krakowski, Łukasz Romatowski - Łukasz Klimowski 5, Mateusz Baranowski, Przemysław Miedzowski, Andrzej Kosik 1, Patryk Dębiec 1, Dominik Staniszewski, Piotr Szadkowski, Wojciech Zjadewicz 1, Piotr Kraszewski 4, Kamil Szymański 1, Rafał Krajewski 5, Adam Poznański 3, Sebastian Dobrzyniecki 3.

Trener: Jacek Warda.

MKS: Patryk Kolanek, Jarosław Wolniaczyk - Dawid Głowacki 1, Kamil Młodzieniak 2, Krzysztof Węcek 3, Krystian Kleszcz 1, Michał Łuczak 4, Szymon Famulski, Łukasz Piwnicki 2, Maciej Torchała 3, Tomasz Łuczak, Filip Ścigała, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 2, Paweł Dutkiewicz 11 (6/6), Radosław Majda 6.

Trener: Tomasz Derbis.

Przebieg meczu: 5' 2:3, 10' 5:6, 15' 6:8, 20' 6:12, 25' 8:14, 30' 10:18, 35' 11:21, 40' 14:25, 45' 16:27, 50' 19:28, 55' 23:30, 60' 24:35.

Kary: MUKS - 6 minut (Kosik, Dębiec, Dobrzyniecki), MKS - 6 minut (Węcek, Famulski, Klimas)