«
»

Szczypiorniak się postawił, ale nie dał rady MKS-owi

Zwycięstwo w Dąbrowie Białostockiej pozwoliło MKS-owi na zachowanie pozycji lidera tabeli Zwycięstwo w Dąbrowie Białostockiej pozwoliło MKS-owi na zachowanie pozycji lidera tabeli fot. Krzysztof Krawczyk

Z kolejnym w tym sezonie kompletem punktów wrócili w sobotę do Wielunia seniorzy MKS-u. Zwycięstwo w dalekiej Dąbrowie Białostockiej nie przyszło jednak podopiecznym Tomasza Derbisa łatwo. Do przerwy emkaesiacy remisowali bowiem z miejscowym Szczypiorniakiem 8:8 i dopiero w drugiej połowie udało im się rozstrzygnąć losy meczu. Ostatecznie wygrali 23:16, zachowując tym samym fotel lidera II ligi Grupy III.

Spotkanie w Dąbrowie Białostockiej rozpoczęło się od dwóch kolejnych bramek MKS-u, jednak gospodarze błyskawicznie wyrównali, zapowiadając, że wielunian nie czeka na ich terenie łatwa przeprawa. I trzeba przyznać, że tak właśnie było, ponieważ goście seryjnie obijali bramkarza rywali Tomasza Fiedorczyka, a sami nie tracili zbyt wielu goli tylko dzięki świetnej postawie stojącego w wieluńskiej bramce od początku meczu Jarosława Wolniaczyka i kibice oglądali zacięte widowisko. W 21. minucie emkaesiacy prowadzili wprawdzie 7:4, lecz na ich kolejne trafienie trzeba było czekać aż do 30. minuty. To skrzętnie wykorzystali ambitnie walczący zawodnicy Szczypiorniaka, którzy tuż przed przerwa doprowadzili do remisu 8:8.

Początek drugiej części gry należał do gospodarzy, którzy w 36. minucie wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie - 10:9. Jak się okazało, były to miłe złego początki, bo podrażnieni wydarzeniami na boisku wielunianie szybko odrobili jednobramkowa stratę, a następnie - dzięki znacznie lepszej postawie w defensywie - zaczęli uciekać rywalom. Łącznie miedzy 36. a 52. minutą rzucili aż 8 goli, a przeciwnicy ani jednego, co praktycznie rozstrzygnęło losy spotkania. Z wyniku 9:10 zrobiło się bowiem 17:10 dla MKS-u, dla którego najwięcej trafień w tym okresie zanotowali Paweł Dutkiewicz (4 gole) i Maciej Torchała (3 gole). W końcówce Szczypiorniak próbował jeszcze zmniejszyć nieco rozmiary porażki (w 56. minucie przegrywał już tylko 14:18), lecz na więcej podopieczni Tomasza Derbisa już mu nie pozwolili. W ostatnich minutach jeszcze powiększyli swoja przewagę, co sprawiło, że cały mecz wygrali 23:16.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - MKS Wieluń 16:23 (8:8)

Szczypiorniak: Tomasz Fiedorczyk, Przemysław Kiedysz - Filip Radziwon, Krzysztof Czekotowski 4 (1/1), Mariusz Olech, Mirosław Tokajuk, Mateusz Bruszewski 2, Wojciech Kozłowski, Mateusz Sićko 1, Michał Łabieniec 4, Paweł Kowalczyk, Krystian Puchłowski, Piotr Karbowski, Mateusz Jurgilewicz 3, Jarosław Komosa 2.

Trener: Wojciech Andrukiewicz.

MKS: Andrzej Waloch, Jarosław Wolniaczyk - Dawid Głowacki, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 4, Krystian Kleszcz, Szymon Famulski, Łukasz Piwnicki, Maciej Torchała 6, Tomasz Łuczak, Filip Ścigała, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 3, Paweł Dutkiewicz 8 (1/1), Radosław Majda 2.

Przebieg meczu: 5' 0:2, 10' 3:4, 15' 3:5, 20' 4:6, 25' 5:7, 30' 8:8, 35' 9:9, 40' 10:11, 45' 10:13, 50' 10:15, 55' 12:18, 60' 16:23.

Kary: Szczypiorniak - 2 minuty (Olech), MKS - 6 minut (Węcek, Kleszcz x 2)