«
»
(1 Głosuj)

MKS wygrywa z Pabiksem i umacnia się na pozycji lidera!

W meczu z Pabiksem w barwach MKS-u zadebiutował kolejny nowy zawodnik - Dawid Głowacki W meczu z Pabiksem w barwach MKS-u zadebiutował kolejny nowy zawodnik - Dawid Głowacki fot. Krzysztof Krawczyk

Kolejne zwycięstwo w sezonie odnieśli w miniony weekend seniorzy MKS-u Wieluń. Tym razem wyższość podopiecznych Tomasza Derbisa uznać musiał Pabiks Pabianice, który przegrał w sobotę w hali WOSiR 23:33. Dla wielunian była to piętnasta z rzędu wygrana w derbach województwa łódzkiego.

Mimo 10-bramkowego zwycięstwa, dwa punkty w konfrontacji z Pabiksem nie przyszły MKS-owi łatwo. Gospodarze byli wprawdzie na prowadzeniu przez całą pierwszą połowę, lecz spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero tuż przed przerwą udało się odskoczyć od przeciwników na kilka bramek. Druga część meczu była już w wykonaniu emkaesiaków trochę lepsza. Podopieczni Tomasza Derbisa poprawili grę w obronie, co sprawiało, że z minuty na minutę ich przewaga rosła - w 35. minucie na tablicy wyników było 20:15, a w 41. wieluńscy szczypiorniści prowadzili już 24:16. W międzyczasie szansę pokazania się na parkiecie otrzymywali kolejni gracze. Swój premierowy występ w barwach MKS-u zaliczył w ten sposób Dawid Głowacki, który popisał się dwoma trafieniami. Jeśli chodzi o przebieg meczu, to w ostatnim kwadransie gry niewiele się już zmieniło i ostatecznie wielunianie pokonali w hali WOSiR pabianiczan 33:23, umacniając się tym samym na pozycji lidera II ligi Grupy III. MVP spotkania wybrano natomiast Krzysztofa Węcka, który poza wieloma asystami 3-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

MKS Wieluń - SPR Pabiks Pabianice 33:23 (17:13)

MKS: Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Dawid Głowacki 2, Kamil Młodzieniak 3, Krzysztof Węcek 3, Krystian Kleszcz 1, Michał Łuczak, Szymon Famulski, Maciej Torchała 4, Robert Pawelec 1, Tomasz Łuczak, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas, Krzysztof Dutkiewicz 6, Paweł Dutkiewicz 9 (6/7), Radosław Majda 3.

Pabiks: Mateus Oklejak, Marcin Grzanka - Jakub Walocha, Damian Pieczyński 3, Sylwester Sobolak 1, Bartosz Gościłowicz 3 (0/1), Łukasz Pietrzykowski 1, Sebastian Stawicki, Łukasz Bagiński, Marcin Domagalski, Grzegorz Gozdalski 3, Piotr Cieślik, Adrian Nowicki 5, Bartłomiej Kiełbasiński 5 (1/1), Kamil Strzelec 2, Dawid Forc.

Trener: Adam Jędraszczyk.

Kary: MKS- 6 minut (Węcek, Torchała, Pawelec), Pabiks - 16 minut (Pieczyński, Sobolak x 2, Gościłowicz x 3, Bagiński, Kiełbasiński).

Przebieg meczu: 5' 3:2, 10' 6:4, 15' 9:6, 20' 11:8, 25' 14:11, 30' 17:13, 35' 20:15, 40' 23:16, 45' 26:20, 50' 28:21, 55' 31:22, 60' 33:23.