Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z Pabiksem o 15. zwycięstwo z rzędu w derbach Łódzkiego

• Napisane przez  Jacek Piwnicki
Pabiks Pabianice nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu. Oby pozostało tak po meczu z MKS-em. Pabiks Pabianice nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu. Oby pozostało tak po meczu z MKS-em. fot. Krzysztof Krawczyk

Przed seniorami MKS-u kolejny w tym sezonie mecz w hali WOSiR. W 3. kolejce II ligi liderujący z kompletem punktów wielunianie podejmować będą u siebie Pabiks Pabianice, który po dwóch meczach ma na swoim koncie zerowy dorobek punktowy.

Z całym szacunkiem dla rywali wydaje się, że 26 września ok. godz. 20.30 wszystko pozostanie bez zmian. Pozbawieni w pierwszych meczach Marcina Trojanowskiego rywale w obecnym sezonie wydają się bowiem drużyną, która ze wzmocnionym z kolei zespołem gospodarzy nie będzie w stanie nawiązać wyrównanej walki. W ataku gości nadal wprawdzie straszą Bartłomiej Kiełbasiński i Bartosz Gościłowicz, ale obaj raczej nie będą w stanie dorównać sile ofensywy wielunian, której przewodzi najbardziej doświadczony w MKS-ie Paweł Dutkiewicz (22 gole w dwóch meczach). Porównanie gry defensywnej obu drużyn (66 straconych goli pabianiczan i tylko 41 naszej drużyny) jeszcze bardziej wypada na korzyść gospodarzy, o czym najlepiej przekonał się w 1. kolejce inny zespół z powiatu pabianickiego - Włókniarz Konstantynów Łódzki.

O jakimkolwiek lekceważeniu rywali nie ma jednak mowy. Zarówno w meczu z Regiminem (30:34), jak i z Ostrołęką (26:32) pabianiczanie dość długo dotrzymywali kroku rywalom i dopiero chwile przestoju w drugich połowach decydowały o porażkach Pabiksu. To jednocześnie nakazuje wyciągnąć wniosek, że po przerwie podopieczni Adama Jędraszczyka (po zakończeniu poprzedniego sezonu zastąpił na stanowisku trenera Włodzimierza Stawickiego) prezentuje się gorzej niż w pierwszych połowach. Jeżeli wielunianie będą  grać konsekwentnie i cierpliwie w ataku, kibice doczekają się 13. z rzędu zwycięstwa w hali WOSiR z drugoligowym rywalem, które będzie jednocześnie 15. kolejną wygraną w derbach województwa łódzkiego.