«
»

MKS dalej od I ligi. Astromal Leszno pewnie zwycięża w Wieluniu!

Emkaesiacy nie mieli w sobotę zbyt wiele do powiedzenia w starciu z pierwszoligowcem z Leszna Emkaesiacy nie mieli w sobotę zbyt wiele do powiedzenia w starciu z pierwszoligowcem z Leszna fot. Krzysztof Krawczyk

Marzenia o zapleczu PGNiG Superligi szczypiorniści MKS-u Wieluń będą chyba musieli odłożyć na przyszły sezon. W pierwszym meczu baraży II stopnia o I ligę podopieczni Tomasza Derbisa przegrali u siebie z MKS-em Real Astromal Leszno 23:33 i ich szanse na odrobienie strat w rewanżu na boisku rywala wydają się być bardzo niewielkie.

Spotkanie wielunian z pierwszoligowcem z Leszna od samego początku toczyło się pod dyktando gości. Lesznianie błyskawicznie wyszli bowiem na kilkubramkowe prowadzenie, które z minuty na minutę robiło się coraz wyższe. Przemęczeni wcześniejszym dwumeczem z GKS-em Żukowo emkaesiacy, w składzie których zabrakło dodatkowo w sobotę Michała Bernasia, dotrzymywali kroku rywalom zaledwie przez pierwszy kwadrans. Od stanu 6:8 na boisku istnieli już tylko gracze Astromalu, którzy przede wszystkim za sprawą świetnego w bramce Fryderyka Musiała oraz skutecznych w rzutach z dystansu Damiana Krystkowiaka i Huberta Szkudelskiego odskoczyli MKS-owi do przerwy aż na 10 trafień.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Stroną dominującą wciąż byli zawodnicy z Leszna, którzy w 44. minucie prowadzili już 29:14. Mimo ogromnej przewagi lesznian, niesamowici wieluńscy kibice cały czas wspierali swój zespół głośnym dopingiem. To pomogło gospodarzom, którzy w końcówce spotkania nareszcie się przebudzili. Prowadzeni przez - rozgrywającego swoje najlepsze zawody w tym sezonie - Michała Łuczaka odrobili część start i ostatecznie przegrali z MKS-em Real Astromal Leszno ?tylko? 23:33. Zmniejszenie rozmiarów porażki nie zmieniło niestety faktu, że zwycięstwo w dwumeczu o I lidze oddaliło się od wielunian i to na bardzo dużą odległość?

MKS Wieluń - MKS Real Astromal Leszno 23:33 (9:19)

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Kamil Młodzieniak, Maciej Krekora, Krystian Kleszcz, Kamil Janik 2, Szymon Famulski 2, Łukasz Piwnicki 6 (2/4), Artur Olbiński, Maciej Torchała, Robert Pawelec 2, Piotr Madeła 4, Marcin Gałat 2, Radosław Majda 2, Mateusz Młodzieniak, Michał Łuczak 3.

Real Astromal: Jakub Kruk, Fryderyk Musiał, Jakub Skorupiński - Michał Maleszka 2, Tomasz Wąsiewicz 3, Michał Przekwas 4, Damian Krystkowiak 8 (2/2), Krzysztof Misiaczyk 1, Marcin Giernas 5, Dawid Wesołek 3, Jarosław Jasiczek, Piotr Łuczak, Hubert Szkudelski 6, Jakub Wierucki 1, Rafał Grzelczak.

Trener: Ryszard Kmiecik.

Przebieg meczu: 5? 0:3, 10? 4:6, 15? 6:8, 20? 6:12, 25? 7:15, 30? 9:19, 35? 10:22, 40? 13:27, 45? 14:29, 50? 17:31, 55? 20:33, 60? 23:33.

Kary: MKS - 14 minut, Real Astromal - 14 minut.