Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drugie miejsce na wyciągnięcie ręki. KS Uniwersytet pokonany!

Zawodnicy MKS-u i drużyny z Radomia stworzyli w sobotę całkiem ciekawe widowisko Zawodnicy MKS-u i drużyny z Radomia stworzyli w sobotę całkiem ciekawe widowisko fot. Krzysztof Krawczyk

Nie było niespodzianki w ostatnim w sezonie drugoligowym meczu MKS-u w Wieluniu. Mimo że zwycięstwo podopiecznym Tomasza Derbisa nie przyszło łatwo, to wynik cały czas mieli oni pod kontrolą i w ostatecznym rozrachunku pokonali KS Uniwersytet Radom 35:31.

Jako pierwsi na prowadzenie w sobotnim meczu wyszli wielunianie i jak się okazało, nie oddali go już do końcowej syreny. Goście walczyli ambitnie, ale do remisu doprowadzili tylko raz - trafiając w 2. minucie na 1:1. Wszystko za sprawą świetnego początku MKS-u, który w 11. minucie wygrywał 9:4 i zdobytą przewagę utrzymywał niemal do końca pierwszej połowy. Przy rezultacie 16:10 nastąpiło wprawdzie przebudzenie radomian, którzy dwukrotnie zbliżyli się do gospodarzy nawet na trzy bramki, jednak ostatnie słowo w tej części gry należało do emkaesiaków i do przerwy mieliśmy wynik 19:15.

Po zmianie stron goście próbowali odrabiać straty, lecz od stanu 20:17 gospodarze popisali się serią 5 kolejnych trafień i odskoczyli przeciwnikom na 8 goli. Wysokie prowadzenie chyba uśpiło nieco podopiecznych Tomasza Derbisa. Od 48. minuty, gdy na tablicy wyników mieliśmy rezultat 28:20, KS Uniwersytet rzucił bowiem 3 gole z rzędu, a w 53. minucie jego strata do wielunian wynosiła już tylko 4 bramki. Na całe szczęście zawodnicy MKS-u utrzymali nerwy na wodzy i mimo słabszej końcówki spotkania, pokonali zespół z Radomia 35:31.

Na tym nie skończyły się jednak emocje w hali WOSiR. Po ostatnim gwizdku ogłoszono wyniki głosowania na MVP wieluńskiego zespołu w obecnym sezonie, a ponadto wybrano najlepszych graczy meczu z Uniwersytetem. Ten pierwszy plebiscyt wygrał Maciej Torchała, natomiast za postawę w sobotniej konfrontacji wyróżnieni zostali Łukasz Piwnicki i Piotr Rojek, którzy w sobotę wpisywali się na listę strzelców 7-krotnie.

Co ciekawe, w innych spotkaniach 25. kolejki porażki z Politechniką Anilana Łódź doznał AZS UW Warszawa, co oznacza, że nie ma już szans na dogonienie w tabeli MKS-u. Dzięki temu, do utrzymania drugiej pozycji w tabeli, emkaesiakom wystarczy już tylko nie przegrać za tydzień w Sierpcu większą różnicą niż 6 bramek.

MKS Wieluń - KS Uniwersytet Radom 35:31 (19:15)

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Kamil Młodzieniak 2, Krystian Kleszcz, Michał Łuczak, Łukasz Piwnicki 7 (5/5), Artur Olbiński, Maciej Torchała 5, Robert Pawelec 2, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 7, Piotr Madeła 3, Marcin Gałat 3, Radosław Majda 5, Maciej Krekora, Oskar Klimas 1.

Trener: Tomasz Derbis.

KS Uniwersytet: Marcin Hernik, Łukasz Sulima, Wojciech Bień - Marcin Dryja 2, Damian Cupryś 4 (4/5), Piotr Rojek 7, Paweł Socha, Maciej Stępniewski 2, Wiktor Czubiński, Piotr Włoskiewicz 1, Michał Zdziech 7, Bartłomiej Kacprzak, Rafał Janasz 2, Marek Mierzwiak 3, Piotr Pawelec 3, Sebastian Włoskiewicz.

Trener: Mariusz Grela.

Przebieg meczu: 5? 4:2, 10? 8:4, 15? 12:7, 20? 14:10, 25? 16:13, 30? 19:15, 35? 21:17, 40? 24:17, 45? 25:19, 50? 28:23, 55? 32:26, 60? 35:31.

Kary: MKS - 10 minut (Kamil Młodzieniak, Krystian Kleszcz x 2, Maciej Torchała, Robert Pawelec), KS Uniwersytet - 10 minut (Marcin Dryja, Damian Cupryś, Rafał Janasz x 2, Piotr Pawelec).