»
(2 głosów)

MKS nareszcie zwycięski. Anilana na deskach!

Wieluński mur okazał się w sobotę dla łódzkiej Anilany murem nie do przejścia Wieluński mur okazał się w sobotę dla łódzkiej Anilany murem nie do przejścia fot. Krzysztof Krawczyk

4 tygodnie - tyle czasu na zwycięstwo w II lidze czekali seniorzy MKS-u Wieluń. Po remisie w Siedlcach oraz porażce w Warszawie podopieczni Tomasza Derbisa powrócili do Wielunia i od razu zdobyli komplet punktów w starciu z Politechniką Anilana Łódź.

Przed sobotnim spotkaniem można było mieć pewne obawy o formę wieluńskich szczypiornistów. Na całe szczęście okazały się one niepotrzebne, ponieważ emkaesiacy rozpoczęli mecz z Anilaną z ?wysokiego C?, a później spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Duża w tym zasługa - jak zawsze bardzo licznie zgromadzonej - wieluńskiej publiczności, która w pewien sposób plątała ręce młodym zawodnikom z Anilany. Widać to było zwłaszcza na początku spotkania, gdy łodzianie m.in. dwukrotnie nie trafili w bramkę, wykonując rzuty karne. Dzięki temu po 12 minutach na tablicy wyników było 9:3 dla MKS-u i mimo że z upływem czasu gra nieco się wyrównała, to widać było, kto w tym starciu jest lepszą drużyną. Ostatecznie oba teamy zeszły do szatni przy stanie 18:10 dla podopiecznych Tomasza Derbisa.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Inicjatywę wciąż posiadali gospodarze, którzy nie pozwalali przeciwnikom na zbliżenie się do siebie na mniej niż 7 bramek. W rezultacie po kilkunastu minutach drugiej połowy na parkiecie pojawiali się kolejni zmiennicy, którzy nie dość że utrzymali przewagę, którą ich koledzy zdobyli wcześniej na boisku, to jeszcze znacznie ją powiększyli. Najpierw - między 47. a 50. minutą - emkaesiacy rzucili bowiem 5 bramek z rzędu, a chwilę później zanotowali najwyższe w tym meczu prowadzenie - 36:22. Pod koniec goście zmniejszyli wprawdzie nieco rozmiary porażki, jednak spotkanie zakończyło się i tak okazałym zwycięstwem wieluńskiego zespołu - 39:27.

MKS Wieluń - Politechnika Anilana Łódź 39:27 (18:10)

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Kamil Młodzeniak 3, Krystian Kleszcz, Kamil Janik 1, Michał Łuczak 2 (2/2), Łukasz Piwnicki 11 (6/6), Artur Olbiński 2, Maciej Torchała 5, Robert Pawelec 1, Tomasz Łuczak 3, Michał Bernaś 2, Piotr Madeła 1, Oskar Klimas 3, Marcin Gałat 4, Radosław Majda 1.

Anilana: Adrian Grzegorczyk, Michał Łukasik, Bartosz Bartczak - Mikołaj Misiak 1, Daniel Strzebiecki 2, Bartosz Pawlak 1, Michał Wypych 7 (3/3), Damian Wawrzyniak, Szymon Jakubiec 1, Damian Skowroński 2 (0/1), Tomasz Morąg 2, Piotr Rutkowski 3 (0/1), Adrian Kucharski, Dawid Bilichowski, Mariusz Pałasiak 3, Kamil Witkowski 5 (0/1).

Trener: Józef Kulig.

Kary: MKS - 6 minut, Anilana - 6 minut.

Widzów: 300.

Przebieg meczu: 5? 3:1, 10? 7:3, 15? 10:5, 20? 12:7, 25? 15:9, 30? 18:10, 35? 21:12, 40? 23:15, 45? 26:19, 50? 32:20, 55? 35:22, 60? 39:27.

ZDJĘCIA Z MECZU (FOT. KRZYSZTOF KRAWCZYK)