«
»

AZS UW lepszy od MKS-u w meczu na szczycie!

MKS-owi niestety nie udał się rewanż za porażkę z AZS-em UW w Wieluniu MKS-owi niestety nie udał się rewanż za porażkę z AZS-em UW w Wieluniu fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Ze spuszczonymi głowami wrócili ze stolicy do Wielunia seniorzy MKS-u. Podopieczni Tomasza Derbisa przegrali w ramach 17. kolejki II ligi w Warszawie z AZS-em UW 23:26 i kosztem swojego rywala spadli w tabeli na trzecie miejsce. Dla wielunian było to drugie z rzędu spotkanie bez zwycięstwa.

Starcie na szczycie II ligi Grupy III rozpoczęło się dla MKS-u całkiem obiecująco, bo do 10. minuty to wielunianie kontrolowali przebieg gry, prowadząc z gospodarzami 6:4. Przez kolejne 10 minut emkaesiacy nie potrafili jednak pokonać dobrze dysponowanego Marcina Malanowskiego, a AZS UW trafił w tym czasie do siatki aż 5-krotnie i na tablicy wyników zrobiło się 9:6. Niemoc strzelecką wielunian przełamał dopiero w 21. minucie Łukasz Piwnicki, dając tym samym sygnał do odrabiania strat. Te udało się zniwelować już cztery minuty później, gdy do remisu doprowadził Krystian Kleszcz, dla którego była to pierwsza bramka w historii w II lidze. W końcówce pierwszej połowy gra ponownie się wyrównała, lecz w lepszych nastrojach zeszli ostatecznie do szatni podopieczni Roberta Bliszczyka, którzy do przerwy prowadzili 13:12.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzenia akademików. Po czterech kolejnych trafieniach osiągnęli oni bowiem największą w meczu 5-bramkową przewagę (17:12). Jak się okazało, na odpowiedź MKS-u nie trzeba było długo czekać. Kilka świetnych interwencji Andrzeja Walocha oraz skuteczniejsza gra w ataku spowodowała, że w 43. minucie - po dwóch bramkach z rzędu Michała Bernasia - zrobiło się 19:19, a chwilę później po golu Piotrka Madeły było już 20:19 dla wieluńskiej drużyny. Gdy wydawało się, że podopieczni Tomasza Derbisa zaczną uciekać przeciwnikom, ci niestety się przebudzili. W przeciągu kolejnych 10 minut zanotowali drugą w tym spotkaniu serię 5 goli z rzędu i stało się jasne, że o zwycięstwo ekipy z Wielunia będzie w tym starciu niezwykle trudno. Wielunianie próbowali w ostatnich minutach gry każdy swego, ale nawet ten manewr nie pomógł. Decydujący cios zadał naszemu zespołowi Kamil Praski, który bramką z rzutu karnego ustalił wynik meczu na 26:23.

AZS UW Warszawa - MKS Wieluń 26:23 (13:12)

AZS: Marcin Malanowski, Andrzej Merod - Marcin Szybiński 3, Piotr Drewniak, Sławomir Kuc 2, Paweł Kowalik, Łukasz Monikowski 4 (0/1), Robert Piechnik 1, Marcin Borzymowski 3, Adam Waśko, Bartosz Zaprutko 8, Michał Jasiński, Kamil Praski 5 (1/1), Bartosz Monikowski, Mateusz Rutkowski, Jakub Pietrzak 1 (1/2).

Trener: Robert Bliszczyk.

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Kamil Młodzieniak 1, Krystian Kleszcz 1, Kamil Janik, Szymon Famulski, Michał Łuczak, Łukasz Piwnicki 2 (0/1), Maciej Torchała 6 (0/1), Robert Pawelec, Tomasz Łuczak 1, Michał Bernaś 6, Piotr Madeła 3, Oskar Klimas, Marcin Gałat 3, Radosław Majda.

Kary:AZS - 6 minut (czerwona kartka - Jakub Pietrzak), MKS - 8 minut (czerwona kartka - Robert Pawelec).

Przebieg meczu: 5? 2:2, 10? 4:6, 15? 6:6, 20? 9:6, 25? 10:10, 30? 13:12, 35? 17:13, 40? 18:17, 45? 19:20, 50? 22:20, 55? 23:20, 60? 26:23.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:

UMKS Trójka Ostrołęka - MKS Mazur Sierpc 31:35
SPR Siedlce - KS Uniwersytet Radom 34:39
Politechnika Anilana Łódź - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki (mecz przełożony na inny termin)
SPR Pabiks Pabianice - ChKS Łódź (mecz przełożony na inny termin)
AZS UMCS Lublin - Orlen Wisła II Płock (mecz przełożony na inny termin)
Pauzował: AZS AWF Warszawa