«
»

MKS liderem II ligi. Trójka Ostrołęka rozbita w Wieluniu!

Zawodnicy MKS-u nie mieli problemów z pokonaniem w Wieluniu Trójki Ostrołęka Zawodnicy MKS-u nie mieli problemów z pokonaniem w Wieluniu Trójki Ostrołęka fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu na drugoligowych parkietach odnieśli w sobotę szczypiorniści MKS-u Wieluń. Po dosyć jednostronnym widowisku podopieczni Tomasza Derbisa wygrali w hali WOSiR z UMKS Trójką Ostrołęka 40:29, udanie rewanżując się tym samym przyjezdnym za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. Co ciekawe, w 14. kolejce pauzowała Orlen Wisła II Płock, a to oznacza, że dwa punkty zdobyte w sobotnim starciu dały emkaesiakom awans na pozycję lidera tabeli.

Pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej od samego początku przebiegało po myśli emkaesiaków. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i z upływem czasu systematycznie powiększali swoją przewagę. Po 4 minutach gry MKS prowadził 2:0, w 10. minucie mieliśmy wynik 6:3, a w 20. minucie było 14:10. Na 5 minut przed przerwą zawodnicy z Ostrołęki zbliżyli się wprawdzie do wielunian na dwie bramki (16:14), lecz po trzech kolejnych trafieniach naszego zespołu zrobiło się 19:14 i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Decydujące dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty drugiej części gry. Emkaeasiacy rozpoczęli ją bowiem od dwóch kolejnych bramek, na które jednym golem odpowiedzieli goście, a następnie zanotowali serię 5 trafień z rzędu i na tablicy wyświetlił się wynik 26:15. Chwilę później - po bramce najlepszego na boisku Michała Bernasia - było już 29:17 i stało się niemal jasne, że MKS tego meczu już nie przegra. Szansę gry otrzymali więc zmiennicy, którzy pokazali się z naprawdę z dobrej strony. Na pochwałę zasłużył zwłaszcza Szymon Famulski, który w ostatnich 10 minutach pokonywał bramkarza rywali aż trzy razy.

Ostatecznie - po golu tuż przed końcową syreną Mateusza Młodzieniaka - MKS pokonał w hali WOSiR UMKS Trójkę Ostrołęka 40:29, odnosząc tym samym dziesiąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Przy pauzie Orlen Wisły II Płock, która miała mierzyć się z wycofanym z rozgrywek MOKS-em Słoneczny Stok Białystok, dwa punkty zdobyte w sobotę dały podopiecznym Tomasza Derbisa awans na pozycję lidera tabeli.

MKS Wieluń - UMKS Trójka Ostrołęka 40:29 (19:14)

MKS: Patryk Stefaniak, Bartosz Drygała - Kamil Młodzieniak 4, Maciej Krekora 3, Szymon Famulski 3, Michał Łuczak, Mateusz Młodzieniak 1, Łukasz Piwnicki 5 (1/2), Artur Olbiński 1, Maciej Torchała 5 (2/2), Robert Pawelec 4, Michał Cieślak, Michał Bernaś 9, Piotr Madeła 2, Oskar Klimas, Radosław Majda 3.

Trójka: Łukasz Obrębski, Piotr Kozłowski - Tomasz Wiśniewski 2, Hubert Milewski 9 (2/2), Patryk Kuliś 2, Adrian Piskowski 1, Kamil Ludwiczak 1, Sławomit Dmowski 3, Rafał Niećko 7 (3/4), Łukasz Kowalczyk 4.

Trener: Radosław Żebrowski.

Kary: MKS - 10 minut, Trójka - 2 minuty.

Widzów: 275.

Przebieg meczu: 5? 3:1, 10? 6:3, 15? 9:6, 20? 14:10, 25? 17:14, 30? 19:14, 35? 23:15, 40? 27:16, 45? 29:18, 50? 32:22, 55? 35:26, 60? 40:29.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

AZS AWF Warszawa - MKS Mazur Sierpc 28:25
SPR Pabiks Pabianice - AZS UW Warszawa 24:24
AZS UMCS Lublin - Politechnika Anilana Łódź 28:25
SPR Siedlce - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 24:25
ChKS Łódź - KS Uniwersytet Radom 33:27

*Mecz Orlenu Wisły II Płock z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok został odwołany, ponieważ zespół ze stolicy Podlasia wycofał się z rozgrywek.